Як вибрати сервер.

Практично кожна організація, підприємство чи офіс мають безліч комп'ютерів, з'єднаних в локальну мережу. При цьому, природно, не обійтися без центру цієї самої мережі - сервера (а можливо і кількох). Від правильного вибору комплектуючих і програмного забезпечення для сервера безпосередньо залежить швидкість і надійність мережі, а часто і сама можливість роботи офісу чи підприємства.
Інструкція
1
Перш ніж вибрати сервер, точно визначитеся, які ролі і функції він виконуватиме. Від цього прямо залежить конфігурація вашого майбутнього сервера. Для сервера, що виконує нескладні мережеві задачі - шлюз для доступу до мережі інтернет, сервер віртуальної приватної мережі (VPN), автоматична роздача IP-адрес - придатний абсолютно будь-який сучасний комп'ютер. Якщо ж основними завданнями сервера будуть файловий сервер і сервер баз даних, то вибрати сервер потрібно з розрахунку на кількість майбутніх користувачів.
2
При кількості користувачів менше 100 - підійде будь-який сервер початкового рівня з 3-4 гігабайтами оперативної пам'яті, декількома портами Gigabit Ethernet і вінчестерами сумарною місткістю 250-500 гігабайт. Якщо ж користувачів буде більше 100, то переважні сервери середньої цінової категорії з одним або декількома багатоядерними процесорами: 8-16 гігабайт оперативної пам'яті, наявність апаратного RAID-контролера Ємність вінчестерів при цьому вибирається виходячи з кількості баз даних і частоти резервного копіювання інформації.
3
Для сервера, що виконує мультимедійні функції - WEB-сервер, сервер он-лайн мультимедіа, FTP-сервер - апаратна частина вибирається виходячи з розрахунку 1,5-2 гігабайти оперативної пам'яті на кожну тисячу одночасно підключених користувачів, процесорна платформа вибирається так само залежно від кількості користувачів. Обов'язково наявність апаратного RAID-контролера і декількох портів Gigabit Ethernet. Так само обов'язково велику кількість слотів розширення для установки додаткових вінчестерів, у разі необхідності нарощування ємності дисків.
4
Після вибору апаратної частини виберіть використовуване програмне забезпечення. Для серверів, що виконують функції файлових сховищ, FTP - або WEB - серверів, мультимедійних серверів - перевагу слід віддати серверним операційним системам сімейства UNIX - вони мають більшу стабільність, менш уразливі для зловмисників і часто безкоштовні в використанні. Якщо ж передбачається наявність контролера домену для комп'ютерів під управлінням ОС Windows або запуск сервісів, що працюють на платформі Microsoft Windows, то рекомендується використовувати операційні системи сімейства Windows Server.