Як в'язати v образну горловину. Як в'язати горловину з v подібним вирізом.

Вироби, пов'язані рукодельницами, не поступаються дизайнерським моделям ні за красою, ні за якістю виконання. Хтось переймає це майстерність від бабусь, хтось вчиться в'язати самостійно.
Вам знадобиться
  • - Спиці;
  • - вовняні нитки.
Інструкція
1
Підготуйте викрійку вироби, відміряйте середину, намітьте глибину вирізу, позначте цю точку "Т". Не робіть "V-подібний" виріз занадто дрібним - вийде негарно.
2
Відкладіть в обидві сторони від середини ширину "V-образного" вирізу. Враховуйте розмір декоративної планки. Проведіть перпендикуляри від зазначеної ширини до плечей. Позначте відрізки А, В. Опустіть дві скошені лінії до середини, позначте їх С.
3
Порахуйте площа трикутника: А * В * С/2. Отримані цифри - це петлі, які потрібно збавити для отримання скосов "V-образного" вирізу. Розподіліть їх рівномірно по всій довжині скосів. Застосуйте рассчет до кожної лінії С. Зменшуйте петлі в виворітних рядах.
4
Зв'яжіть планку разом з поличкою. Розрахуйте убавленія без урахування ширини бейки. Далі зменшуйте через кілька сантиметрів від краю, залиште 4-6 петлі. В'яжіть ці 4-6 петель лицьовій гладдю, гумкою або лицьовими петлями. Щоб отримати гарний мис "V-образного" вирізу, виконайте зменшення по три петлі. В'яжіть одну петлю перед точкою "Т", потім другу зніміть, першу простягніть через другу, наступну - по малюнку, надіньте її на середню петлю зверху. Кількість Збавляння в точці "Т" петель залежить від ширини планки.
5
Виготовте оздоблювальну планку "V-образного" вирізу горловини окремо. Наберіть по краю скосов потрібну кількість петель. Перший ряд в'яжіть гумкою 1 * 1, він буде більш привабливим. Далі використовуйте вибраний узор, або продовжуйте в'язати гумкою.
6
Декоративні планки можна в'язати в прямому і зворотному напрямку. Наберіть петлі по одній зі сторін скоса, виготовте бейку до потрібної висоти, петлі закрийте. Потім наберіть петлі по іншій стороні скоса, в'яжіть симетрично. Готові планки перехрестите між собою в точці "Т".
Зверніть увагу
Набирайте петлі планки по лицьовій стороні полотна.
Корисна порада
Закриваючи петлі планки не стягуйте їх, враховуйте довжину скосів.
Горловина в'язаних виробів - деталь не тільки функціональна, але і декоративна. Якщо зв'язати по одній схемі дві моделі і змінити в однієї з них тільки виріз, то у вас вийде дві абсолютно різні речі. Вибір горлечка суто індивідуальний, так як її форма здатна приховувати недоліки фігури і підкреслювати достоїнства. Ретельно продумайте зовнішній вигляд майбутнього наряду, і тільки після цього приступайте до роботи. Для початку освойте найпоширеніші горловини - горизонтальну, трикутну і напівкруглу.
Вам знадобиться
  • - дві робочі спиці і одна допоміжна;
  • - два клубка пряжі;
  • - ескіз майбутнього виробу.
Інструкція
1
Зробіть простий горизонтальний виріз. Зв'яжіть перед вироби необхідної довжини і завершите роботу кількома рядами гумки. Вона послужить Бейко горловини; виконуйте її з тієї ж пряжі, що і у кромки низу і манжет.
2
Закрийте петлі останнього ряду з виворітного боку роботи. При в'язанні спинки моделі використовуйте готову передню деталь як зразок.
3
Сшейте на плечах задню і передню частини готового вбрання. Довжину з'єднувального шва підберіть залежно від ширини плечей майбутнього господаря вироби.
4
В'яжіть трикутний виріз з двох клубків однакової пряжі. Спочатку приміряйте недов'язаний перед і уточніть необхідну глибину V-подібної горловини. Потім вам потрібно точно розрахувати середину в'язання і розділити її на дві частини.
5
Відкладіть ліву половину передніх петель на допоміжну спицю і виконуйте праву, а потім ліву частини роботи окремо. Ваше завдання -регулярно закривати петлі, щоб зв'язати горлечко потрібної форми. Воно буде коротким і більш затупленим, якщо в кожному другому ряду спільно провязивать дві петлі (наступні після кромочної). Якщо ви бажаєте отримати більш глибоку і загострену V-подібну горловину, то робіть убавленія петель на кожному четвертому ряду.
6
Трохи поглибте задню частину горлечка на спинці. Для цього точно розрахуйте ширину вирізу і закрийте петлі середини. Щоб плавно закруглити і підняти виріз, в кожному другому ряду необхідно два рази закрити по три петлі. Після цього в'язання спинки можна закінчувати.
7
Наберіть по кромці V-образного вирізу необхідну кількість петель на кругові спиці і зв'яжіть гумкою бейку. Ряди виконуйте прямі і зворотні, щоб планка лягла внахлест.
8
Навчіться в'язати горлечко у вигляді півкола (U-образно). Це універсальний виріз, який підійде багатьом чоловікам (якщо зробити його неглибоким) і дамам (більш глибокий, жіночний, варіант). Класична ж, середня, глибина напівкруглого вирізу (для моделей в стилі «унісекс») зазвичай робиться на відстані приблизно 60 см від нижньої кромки переду.
9
Нанизайте потрібну кількість (залежно від обраної глибини горловини) серединних петель на допоміжну спицю. В'яжіть дві сторони роботи окремо, як при трикутному варіанті. Однак U-подібний виріз рекомендується закруглити, спільно пров'язуючи в кожному другому ряду: - один раз чотири петлі; - два рази три петлі; - раз - дві і три рази по одній петле.Когда горлечко оформиться U- образно, і ви досягнете лінії плечей, закінчуйте роботу.
10
Нарешті, зв'яжіть задник напівкруглої горловини. Для цього надіньте петлі центру роботи на додаткову спицю і закруглите виріз, подібно задньої частини V-образного вирізу.
Корисна порада
Досягнувши певного рівня майстерності, ви можете по-різному оформляти горлечко моделей. Допустимо більш-менш відкривати спину; робити ціліснов'язаній і пришивні бейки, а лінію вирізу - прямокутної і фігурної форми; вив'язувати різноманітні декоративні коміри. Все залежить від вашої фантазії та вміння розбиратися в схемах готових викрійок. Головною рекомендацією залишається вибір горлечка залежно від статури майбутнього власника виїзного наряду.