Як в'язати шалевий комір.

Шалєвий комір відмінно виглядає як на жіночій, так і на чоловічому одязі. Це прямий комір , який можна пов'язати декількома способами. Його можна пов'язати окремо і пришити до готового виробу трикотажним швом, але значно частіше комір -шалька виконується одночасно з поличкою або надвязивается з кромок петель поперечним малюнком. Ця деталь виглядає особливо ефектно на виробах з товстої м'якої пряжі.
Вам знадобиться
  • - нитки для в'язання;
  • - спиці по товщині ниток;
  • - кругові спиці того ж розміру;
  • - викрійка вироби.
Інструкція
1
Смоделируйте викрійку. Визначте ширину планки. Розділіть отриману мірку на 2. Цю величину відкладіть в обидві сторони від середини переду. Якщо передбачається виріб із застібкою і на викрійці тільки половина полички, відкладіть від неї половинну мірку всередину деталі. Продовжіть планку на таку ж відстань і в іншу сторону.
2
Намітьте розташування петель або гудзиків. Місце верхнього гудзика залежить від фасону. Це одночасно і точка початку шалеві комір а. Відстань між цією точкою і нижнім краєм полички розділіть на рівну кількість частин. Воно залежить від того, скільки гудзиків ви збираєтеся пришивати.
3
На лінії планки навпроти верхнього отвору поставте крапку 1, а точку перетину лінії горловини і плеча відзначте як 2. З'єднайте їх прямою лінією. Від точки 2 відкладіть вгору по цій же прямій розмір паростка. Він може бути від 5 до 8 см, в залежності від розміру одягу і ширини комір а. Поставте крапку 3. Проведіть до неї перпендикуляр в сторону горловини і відкладіть на ньому ширину комір а. Це буде точка 4. Намалюйте лінію комір а, з'єднавши точки 1 і 4 плавною кривою. Ця форма підійде для будь-якого способу виготовлення комір а.
4
Щоб зв'язати комір -шальку одночасно з поличкою, зробіть розрахунок петель, долучивши половинці полички половину ширини планки. Планку і комір можна виконувати в цьому випадку хусткової в'язкою, лицьовій або виворітного гладдю. Це залежить від основного малюнка. Якщо він виконується в основному лицьовими петлями, то для обробки краще взяти узор на основі виворітних петлі і навпаки.
5
Довяжіте до першого отвору. При одночасному в'язанні краще виконувати горизонтальні петлі. Закрийте в одному ряду кілька петель, а в наступному наберіть стільки ж. Слідкуйте, щоб петлі були строго один над одним. Дов'язати до верхньої петлі, почніть вив'язувати комір . Класична шалька може виконуватися майже прямо, необхідно тільки правильно виконати лінію її з'єднання з деталлю. Для цього в кожному ряду зменшуйте кількість петель на основної деталі на 1 і на стільки ж збільшуйте ряд комір а.
6
Дов'язати до лінії горловини, почніть збавляти по зовнішньому краю комір а по 1 петлі в кожному четвертому ряду. По внутрішньому краю в цих же рядах додайте по 1 петлі, але не за рахунок зменшення кількості петель на основної деталі, а за допомогою накидов. В інших рядах продовжуйте збавляти петлі основного малюнка і додавати їх кількість на планці.
7
Дов'язати до лінії плеча, виконайте скіс. Коли на спицях залишаться тільки петлі комір а, продовжуйте в'язати, додаючи петлі з боку середини полички і збавляючи з боку плеча в кожному четвертому ряду. Довяжіте до висоти паростка і закрийте петлі. В дзеркальному відображенні зв'яжіть другу поличку.
8
Спинку довяжіте до верхнього краю, потім перейдіть на візерунок, яким ви в'язали планку і комір на поличці, і зв'яжіть по прямій до висоти паростка. Зшийте деталі трикотажним швом. Таким же способом можна пов'язати комір і окремо від інших деталей.
9
Для виконання комір а поперечним в'язанням зменшите кількість необхідних для полички петель на половину ширини планки. В'яжіть прямим полотном до висоти верхнього гудзика, потім з боку застібки почніть спускати петлі по 1 в кожному ряду або по 2 через ряд, як при вив'язування реглана. Виконайте скіс плеча і закрийте залишилися петлі. Зв'яжіть другу поличку і спинку.
10
Наберіть на кругові спиці петлі для планки і комір а, вив'язуючи їх з кромок кісок. Скільки саме вийде петель, залежить від товщини ниток і спиць. Головне - щоб планка лежала рівно, не стягалася і не бовталася. Кількість петель з обох сторін має бути однаковим. Такий варіант планки і комір а може бути виконаний, наприклад, гумкою. Доречні лицьова і виворітна гладь, платочная в'язка. Довяжіте до передбачуваної середини планки і зробіть отвори для гудзиків. В цьому випадку зручніше вертикальні петлі. Закрийте на рівній відстані один від одного однакову кількість петель, в наступному ряду їх доберіть і в'яжіть до кінця планки. Закрийте петлі по всій довжині.
11
Шальке можна змоделювати. Наприклад, зробити комір трохи ширше класичного. Закривайте петлі в декілька прийомів, спочатку від нижньої лінії поличок до висоти верхнього гудзика і петлі, потім через пару рядів - по 10-20 петель з кожної сторони на стику комір а і планки. Пров'яжіть ще 2 ряди і закрийте інші петлі.