Як зв'язати ажурне болеро.

Болеро - це укорочений жакет. Воно чудово доповнить і прикрасить просту блузку, футболку, легкий топ або водолазку. Крім того, воно додасть нотку елегантності і романтичності будь-якого образу.
Вам знадобиться
  • - 150-200 г тонкої пряжі з ангори;
  • - кругові спиці №3,5.
Інструкція
1
Для в'язання ажурного болеро підберіть тонку пряжу, наприклад, ангорка або мохер. Зазвичай виробники вказують на етикетці рекомендований номер спиць. Але чим товще будуть спиці, тим пухкіше і повітряні вийде в'язане полотно. Щоб точно розрахувати щільність в'язання, необхідно зробити зразок величиною приблизно десять на десять сантиметрів. Далі порахуйте кількість петель в зразку і розділіть на його ширину. У вас вийде кількість петельок в 1 см. Помножте це число на величину, зазначену в викрійці. Це буде кількість петель для набірного ряду.
2
Бажана щільність в'язання моделі ажурного болеро з ангори - двадцять дві петлі і сорок чотири ряди хусткової в'язкою у зразку 10х10 сантиметрів.
3
В'яжіть болеро в поперечному напрямку. Наберіть необхідну кількість петель в дві нитки на кругові спиці №3,5 (наприклад, для розміру S потрібно набрати 84 петлі). Далі приберіть одну нитку і продовжуйте роботу хусткової в'язкою, Через чотири сантиметри збавте по одній петлі з кожного боку. Проробіть це чотири рази через кожні чотири сантиметри, в цілому у вас повинно вийти 76 петель. Через вісімнадцять сантиметрів від початку роботи наберіть для рукава 39 нових петель з кожної сторони полотна. Всього вийде 154 петлі.
4
Прикріпіть маркер (для цього можна скористатися шпилькою або ниточкою контрастного кольору), відзначте таким чином 28 петель з кожної сторони (між маркерами вийде 98 петель).
5
Продовжуйте в'язати хусткової в'язкою, одночасно виконуючи укорочені ряди, пров'яжіть шість рядів на всіх петлях, * довяжіте ряд до маркера з одного боку, поверніть роботу, підтягніть нитку і пров'яжіть зворотний ряд. Далі пров'яжіть один ряд на всіх петлях, поверніть роботу, довяжіте ряд до маркера з іншого боку, знову поверніть роботу, підтягніть нитку і пров'яжіть зворотний ряд. Потім пров'яжіть п'ять рядів на всіх петлях *, повторіть всі маніпуляції від * до *, тобто шість рядів хусткової в'язкою на середніх 98 петлях і вісім рядів з кожного боку на петлях рапорту.
6
Через 80-82 сантиметри від початку роботи (включаючи рукав) закрийте 39 петель з кожної сторони.
7
Продовжуйте роботу на залишилися 76 петлях, через два сантиметри одночасно додайте по одній петлі з кожної сторони чотири рази через кожні чотири сантиметри (в підсумку вийде 84 петлі). Коли величина рукава складе вісімнадцять сантиметрів, закрийте петлі ниткою в два складання.
8
Складіть болеро. Зшийте його рукава і бічні сторони. Виріб зволожите і висушіть, розправивши на горизонтальній поверхні.