Як навчити планувати.

Уміння правильно розподіляти свій час - одне з найважливіших якостей не тільки для ділової людини, але навіть для домогосподарки або школяра. Не варто забувати, що звичка раціонально організовувати свої робочі дні не з'являється миттєво - її потрібно виробляти роками. Тому, щоб більше не втрачати дорогоцінних хвилин, краще приступити до цього прямо зараз.
Вам знадобиться
  • -список всіх своїх справ і завдань на найближчий час;
  • -графік своєї трудової активності;
  • -ежедневнік або планнер.
Інструкція
1
Заведіть щоденник або просто блокнот, в який будете записувати всі свої поточні справи на кожен день. Але не думайте, що він стане для вас панацеєю від усіх бід - щоденник лише інструмент, який стане в нагоді вам, якщо ви засвоїте основні принципи тайм-менеджменту, тобто мистецтва планувати свій робочий (і не тільки) час. Ці принципи і повинні бути зрозумілі кожним, у кого катастрофічно не вистачає часу навіть на свої обов'язкові і неминучі справи.
2
Переберія в думці всі поточні завдання, вирішення яких ви присвячуєте трудові дні. Нерідко буває так, що вирішувати цих завдань доводиться досить багато, і притому - одночасно. Саме така ситуація призводить до дефіциту часу, нервової напруги і, як наслідок, до депресії. Розслабтеся. Тримаючи в розумі всі свої справи, можна в будь-якому випадку знайти спосіб приділяти кожному з них стільки часу, скільки потрібно, або хоча б - скільки можливо фізично.
3
Розподіліть всі свої справи по декількох категоріях - основою вашого планування повинен стати пріоритет справ, що визначає їх черговість. Ну, наприклад, можна розділити поточні завдання на три категорії: самі термінові, менш термінові і допускають деякий зволікання. Кожен свій трудовий день розділіть на проміжки часу, при цьому вирішите, робота в які з них буде більш ефективною, а в які - менш (наприклад, залежно від того, ставитеся ви до розряду "сов" або "жайворонків").
4
Плануйте кожен свій день, співвідносячи пріоритет намічених справ і ефективність роботи в ті чи інші проміжки часу. Наприклад, якщо справа відноситься до категорії найбільш термінових, його варто запланувати на початок дня, коли голова ще "свіжа", а менш термінова справа - на вечір. Справи, що допускають зволікання, можна планувати на цей день з тією умовою, що ви приділите їм увагу лише в тому випадку, якщо залишиться час після справ більш термінових. При цьому ніколи не займайтеся чимось одним на шкоду всьому іншому, намагайтеся слідувати наміченим розкладом і залишати справу, дійшовши до точки, якщо на цей час запланована не менш важлива робота іншого характеру.
Корисна порада
Вибудовуючи план на день (тиждень, місяць), залишайтеся реалістом і виходите з своїх об'єктивних можливостей, не обманюючи самого себе і не видаючи бажане за дійсне.
Навчання дитини плануванню є складовою частиною його розвитку. Важливо вчасно навчити своє чадо правильно розподіляти час ще в дошкільному віці. Це сприяє розвитку його пізнавальних здібностей, уміння ставити мету, аналізувати і узагальнювати знання про об'єкт.
Інструкція
1
Навчіть дитину розділяти свою діяльність на різні категорії: домашня робота, сон, соціальне життя. Поясніть йому, що слід робити вдома і за його межами, щодня, а що можна перенести на наступний день.
2
Складіть спільно з малюком план його дня. У нього повинні обов'язково входити такі пункти як час сну, сніданок, обід, вечеря, час для гри, для прогулянки на свіжому повітрі, виконання домашнього завдання (якщо відвідує школу). Якщо ви з перших днів життя привчите ваше чадо до розпорядку дня, то надалі вам буде легше: просто режим буде поступово розширюватися, а дитина це буде приймати як необхідне. Крім того, у нього вже будуть вироблені такі звички як лягати спати, їсти, гуляти в одне і теж час.
3
Обов'язково підкреслюйте важливість дотримання режиму. Наприклад, дитина не встиг вчасно поснідати. Значить позбавите його перегляду улюбленого мультфільму (в тому випадку, якщо після сніданку він дивиться мультики). Поясніть, що через це запізнення час на перегляд телевізора не залишилося. Наступного разу дитина вже все зробить вчасно. Він зрозуміє, що треба все робити у свій час, інакше можна запізнитися і позбутися улюбленого заняття.
4
Підкріплюйте сказане особистим прикладом. Дитина повинна бачити як ви плануєте свій день, як вам це полегшує життя. Так як діти в першу чергу копіюють поведінку своїх батьків. Наприклад, неможливо дитини долучити до здорового способу життя, якщо ви самі не дотримуєтеся його.
5
Визначте дитину в дитячий сад або в якій-небудь гурток. Це тільки допоможе вам навчити дитину планувати свій день. Він зрозуміє, що якщо вчасно не встати вранці, то можна запізнитися на улюблене заняття. А для того, щоб вчасно прокинутися треба вчасно лягти спати і так далі, по ланцюжку.
Зверніть увагу
Неможливо навчити дитину дотримуватися режиму дня за короткий час. Це довгий процес, проявіть при цьому терпіння, самовладання і наполегливість.
Корисна порада
Поки дитина маленька відбивайте план його дня у вигляді картинок, а для дітей шкільного віку краще завести щоденник.