Як благословляти нареченого.

І ось настав той самий день - ваші діти збираються одружитися. Крім того, вони хочуть не просто розписатися в одному з відділень РАГСу, вони намірилися ще й повінчатися в церкві. А це, погодьтеся, дуже відповідальний крок - укласти себе узами шлюбу перед лицем Господа. З цією подією пов'язано дуже багато прикмет, а також традицій. Дуже багато чого в даному випадку залежить від батьків нареченого і нареченої - без них в цьому таїнстві ніяк не обійтися. Адже саме батьки повинні благословити своїх дітей на шлюб.
Інструкція
1
Перед тим як поїхати на вінчання в церкву, вдома у нареченої, а також у нареченого батьки повинні благословити своїх дітей. Якщо так виходить, що батьків немає, то цю функцію виконують старші в сім'ї.
2
Отже, батьки благословляють нареченого . Для цього їм потрібна ікона Спасителя. Батьки стають поруч один з одним. Батько тримає ікону і три рази перехрещує сина, який стоїть перед ним. Після цього він віддає ікону матері, яка робить теж саме. Наречений повинен перехреститися і поцілувати ікону.
3
В цей же час, але вже в будинку нареченої, батьки благословляють і її. Для цього вони використовують ікону Божої Матері. Батьки нареченої роблять все те ж саме, що і батьки нареченого , тобто триразово її благословляють.
4
Після благословення батьків всі їдуть до церкви. У церкві батьки стоять позаду наречених. Вони повинні бути першими серед усіх гостей. Батьки нареченого , як правило, стоять праворуч, тобто з його боку нареченого . Батьки нареченої стоять ліворуч, з її боку.
5
Після того як вінчання добігає кінця, і наречені приїжджають додому, батьки за російською традицією зустрічають їх з хлібом і сіллю. Вони ще раз благословляють молодят іконою, причому тримає її, як правило, батько нареченого . А частування знаходиться в руках матері нареченого . Ось так відбувається благословення і вінчання в церкві. Якщо ви хочете, щоб молодята були щасливі у шлюбі, весь процес благословіння повинен пройти по всім канонам і традиціям.
Зверніть увагу
Благословляють іконами Ісуса Христа і Казанської Божої Матері. Ці ікони вважаються хранителями нової сім'ї і в оселі молодят ставляться в святий кут.
Корисна порада
В іконних крамницях або церкви продаються спеціальні набори ікон для благословіння молодят під час проведення весілля. Також будуть потрібні невеликі рушники, так як ікони не можна брати голими руками.