Як підібрати поршневі кільця. Як дізнатися розмір поршневих кілець.

П'ятнадцять-двадцять років тому проблема покупки поршневих кілець стояла дуже гостро. Зараз асортимент запчастин включає всі можливі деталі аж до самих дрібних. Проте виникла проблема правильно підібрати деталі для заміни. Саме якість і надійність поршневих кілець та інших деталей циліндро-поршневої групи кардинально впливають на термін служби двигуна після ремонту.
Інструкція
1
В даний час для автомобілів випускають поршневі кільця декількох номінальних розмірів, на кожен з яких припадає 1-2 ремонтних. Одним з кращих матеріалів є спеціальний високоміцний чавун з високими протизносні властивості. Не всі вітчизняні заводи використовують цей матеріал, тому зверніть увагу на нього в першу чергу.
2
Маслос'емниє кільця випускаються хромованими і нехромованого. Третій тип - сталеві кільця з пружинним елементом - вибирайте тільки для установки при ремонті двигуна. Вони бувають тільки номінального розміру. Хромовані кільця більше підходять для двигунів з підвищеним ступенем стиснення і з більш навантаженими режимами роботи. Щоб відрізнити нехромованого кільце від хромованої, зверніть увагу на виступи. У нехромованого вони несиметричні. А за кольором і ті, й інші однакові.
3
Зверніть увагу на розширювальні пружини. Вони повинні мати змінний крок навивки витків і відшліфовану поверхню по зовнішньому діаметру і торцях. Інші варіанти кілець можуть або бути підробкою, або бути виготовлені на дешевому обладнанні і мати низький ресурс. Перевірте профіль і висоту виступів. Якщо вони відсутні або ледь помітні, значить кільця б/у.
4
На іномарках широко поширені сталеві маслознімні кільця через великого терміну служби, меншої маси і вартості. При можливості (їх застосування обмежене), придбайте такі для свого вітчизняного автомобіля.
5
При виборі компресійних кілець визначте на дотик наявність фаски на одній або двох сторонах зовнішнього діаметра кільця . Низькоякісні деталі такої фаски не мають. Ще одна особливість високоякісних запчастин - прояснені і закруглені торці. Хромове покриття компресійних кілець створює матовий колір. По ньому відрізните їх від нехромованого кілець, що мають сталевий блиск. Мікрометром перевірте номінальний і ремонтний розмір кільця , щоб гарантовано убезпечитися від підробки.
6
Зверніть увагу на маркування кілець. Заводська мітка, що позначає розмір і фірму ставиться автоматично в строго фіксованому місці. На підробці завжди є відхилення від встановленого місця. Крім того, переконайтеся, що кільця упаковані в фірмову упаковку в пакетики по 3 штуки. На пакетику повинні бути зазначені: номер комплекту, модель двигуна і розмір кілець. В коробочці має бути кількість ціліндрокомплектов-пакетиків, відповідне кількості циліндрів двигуна, для якого вони призначені. Всі написи повинні бути нанесені одним шрифтом, повинен бути штамп ВТК, точки склеювання коробки перебувати в строго визначених місцях.
7
Для орієнтування в асортименті поршневих кілець використовуйте технічну документацію по ремонту та запасним частинам двигуна. Там вказані необхідні розміри поршневих кілець, необхідні для конкретного ремонту силового агрегату.
8
Встановивши кільця невеликого терміну служби, ви зменшите знос стінок циліндрів і продовжите життя двигуну. Але при цьому кожні 30-40 тис. Км доведеться повністю розбирати двигун і міняти кільця . Довговічні кільця прослужать 150-200 тис. Км. Після такого пробігу в обох випадках доведеться шліфувати колінвал, міняти його вкладиші і робити невеликий ремонт циліндро-поршневої групи. Порахуйте, у скільки обійдеться розбирання та збирання двигуна кожні 30-40 тис. Км впродовж двохсоттисячне пробігу і вирішіть, чи варта така турбота про двигун фінансових і трудових витрат.