Як привчити новонародженого до ліжечка.

Перші місяці життя новонародженого - випробування для будь-якої мами. Часті годування вдень і вночі, невпинна турбота про потреби малюка, моментальна реакція мами на плач дитини призводять до того, що малюк звикає до постійного її присутності. І проявляє невдоволення, коли найближча людина залишає його одного в ліжечку .
Вам знадобиться
  • - дитяче ліжечко для новонароджених.
Інструкція
1
Подбайте про придбання зручною, гарною ліжечка для малюка. Занадто простора або, навпаки, маленька ліжечко може стати причиною неусвідомленого невдоволення. Малюкові може бути некомфортно або незручно. Вибирайте ліжечко спокійних, нейтральних тонів. Зручний дитячий матрацик і ковдру зроблять сон максимально повноцінним. А полог, що прикриває малюка від сонця, створить затишну атмосферу і розташує до сну.
2
Привчайте малюка до того, щоб він спав у своїй ліжечку , по можливості, з першого місяця життя. Після годування і необхідних процедур, заколишіть і укладіть малюка. Намагайтеся не класти дитину з собою спати. Можливо, вам так зручніше нагодувати малюка, коли він прокинеться. Однак у майбутньому проблема з самостійним засипанням в ліжечку , а не на руках у мами, стане більш очевидною. Приблизно до 6 місяців дитина повинна звикнути спати один, а не з мамою. Якщо він укладається в ліжечко з невдоволенням і плачем, постарайтеся не піддаватися дитячим капризам і вивертів. Будьте наполегливі.
3
Перед денним або нічним сном постарайтеся створити спокійну атмосферу в спальні дитини. Купання перед сном, улюблена пижамка, спокійний, заколисуючий голос мами, яка розповідає казку (навіть якщо дитина ще не розуміє всіх слів), м'який, погладжуючий масаж налаштує дитини на відповідний лад. Піврічній дитині можна дати з собою улюблену іграшку, тоді малюк не відчуватиме себе таким самотнім.
4
Якщо дитина плаче, залишайтеся поруч з ним, поки він не засне, але не беріть його на руки. Варто вам проявити стійкість кілька днів поспіль, як малюк зрозуміє, що плач ні до чого не призводить, і стане швидше засипати у своїй власній ліжечку . А значить, мамі теж забезпечений повноцінний сон.
5
Коли малюк прокинеться, не поспішайте бігти до нього. Зачекайте кілька хвилин. Поступово привчайте дитину до того, що перебувати одному - це нормальна ситуація. Яскраві іграшки, підвішені над ліжечком, допоможуть ненадовго привернути увагу дитини, коли він тільки прокинувся.
Більшість батьків готове до того, що з появою в домі новонародженого дитини про спокійний сон доведеться забути. Але коли малюк підростає, батькам все частіше хочеться відпочити і усамітнитися, хоча б вночі. Привчіть дитину засипати у власній ліжечку , і ви забезпечите собі, а головне - йому, спокійний і здоровий сон.
Інструкція
1
Визначте час, коли малюкові пора лягати спати і старанно дотримуйтесь його. Складіть список процедур, що підготовляють дитину до сну, це може бути легкий масаж, купання, читання перед сном або колискова. Їх потрібно також постійно повторювати один за одним в один і той же час.
2
Нехай обстановка максимально розташовує до сну. Занавесьте вікно шторами, якщо на вулиці світло, а вночі включите нічник. Ізолюйте кімнату від сторонніх звуків. Водночас, можливо, певні звуки, такі як природний шум, тиха музика чи монотонне читання, заспокоюють і заколисують малюка - це можна взяти на озброєння.
3
Порадьтеся з педіатром і неврологом, як краще спати вашому малюкові. Багато дітей швидко звикають засинати в окремій ліжечку , а коли стають старшими, сприймають ліжечко як «своє» власне місце. Звичайно, спочатку вони можуть голосно плакати і проситися на руки, але якщо батьки будуть ніжні, наполегливі і дбайливі, то дітки скоро будуть з задоволенням засинати в своєму ліжечку . Іншим малюкам потрібно відчувати уві сні тепло батьків, інакше вони починають турбуватися і погано спати. В цьому випадку потрібно почати з спільного сну і поступово, у міру дорослішання, привчати дитину до ліжечку .
4
Будьте наполегливі, уважні і терплячі. У кожного методу є свої переваги і недоліки, до них потрібно бути готовим. Якщо ви не берете малюка з собою спати, постарайтеся дати йому більше тепла вдень, балуйте його, частіше беріть на руки, щоб він відчував, що ви не стали любити його менше. Якщо малюк після плачу заспокоюється, спить добре і міцно, значить, його плач викликаний лише небажанням змиритися з втратою вашої уваги. Якщо ж сон порушується, краще відмовитися від обраного методу і якийсь час спати спільно.
5
Якщо щось пішло не так, звертайтеся до лікаря. Можливо, що ви все робите правильно, але малюк відмовляється спати в ліжечку , та й в цілому погано засинає - значить, причина в чомусь іншому, можливо, пов'язана зі станом здоров'я. Відвідайте невролога або педіатра і пройдіть призначені обстеження.