Як відкрити склопакет.

Склопакет - прозора частина вікна, конструкція з декількох стекол, герметично сполучених в єдину систему. Сучасні вікна вельми надійні, але іноді трапляється так, що виникає потреба відкрити склопакет - наприклад, розбилося або тріснуло скло і треба вставити нове. В ідеалі, це робиться в умовах виробництва склопакетів. Але як варіант «швидкої допомоги» вашого вікна - можна відкрити склопакет самостійно.
Вам знадобиться
  • - захисні робочі рукавички;
  • - жорсткий заточений шпатель;
  • - гострий ніж
Інструкція
1
Зніміть стулку вікна з рами. Для цього витягніть стрижень з петлі вікна, після чого опустіть стулку на підлогу.
2
Витягніть склопакет з конструкції вікна. Для цього зніміть штапики, за допомогою яких склопакет закріплюється в стулці вікна. слід підчепити їх жорстким шпателем або широкою стамескою, що не дуже гострою, щоб не подряпати і не пошкодити скло, якщо передбачається його зберегти. Шпатель вставте між штапиком і склом і піддіньте його. Починайте з довгого штапика від його центру, а наступні знімаються від кутів. Після видалення останнього вийміть склопакет.
3
Гострим ножем надріжте верхній шар герметизуючого складу. Поступово пошарово видаляйте масу герметика по контуру склопакета, поки не дійдете до алюмінієвої дистанційної рамки.
4
Вставте ніж між алюмінієвою рамкою і склом і обережно виймаємо скла. Все, ваш склопакет розібраний.
5
Далі можлива заміна скла. Вставте підходяще за розміром скло на місце старого і обробіть по контуру силіконовим герметиком. Збірка проводиться в зворотному порядку - вставте короткі штапики, забийте їх по всій довжині. У утворилися кути вставте довгі штапики, розправте їх і обережно забийте від кутів до центру.
Зверніть увагу
У порожнині блискучою алюмінієвої рамки між стеклами міститься спеціальний влагопоглощающий порошок (так зване молекулярне сито або силікагель) для висушування повітря в камерах склопакета. При розгерметизації склопакета цей порошок неминуче починає вбирати вологу з навколишнього повітря. При установці нового скла простір між склом буде пітніти або силікагель перетвориться на текучу жовту смолу. Коли склопакет запотіває зсередини, велика ймовірність того, що взимку волога всередині замерзне і скло трісне. Саме тому фахівці не рекомендують займатися самостійною заміною скла у склопакетах, а воліють замінювати пошкоджений склопакет повністю.
Корисна порада
Враховуйте вага конструкції, з якою плануєте працювати: 1 кв.м скла товщиною 4 мм (звичайна товщина стекол в склопакеті) важить близько 10 кг.