Як дарувати і приймати подарунки.

Існує цілий розділ етикету, присвячений врученню і отриманню подарунків. Кілька стандартних правил створені для того, щоб підношення по-справжньому приносили радість, а дарувальники винагороджувалися посмішками. Адже саме в цьому справжній сенс обміну подарунками.
Інструкція
1
При виборі подарунка враховуйте вік, смаки, соціальний статус одержувача і ступінь вашої з ним близькості. Підносите начальникові або партнеру офіційні знаки уваги (квіти, цукерки, ділові аксесуари, сувеніри); близьким - корисні і приємні речі для дому, відпочинку або особистого користування; друзям - речі, що відповідають їх захоплень; коханим - інтимні подарунки відповідно до тематики свята.
2
Враховуйте привід. На весілля, народження дитини, новосілля прийнято дарувати практичні подарунки : предмети інтер'єру, придане для малюка, гроші або подарункові сертифікати в магазини. Підносячи в подарунок грошові кошти, відберіть нові великі купюри і упакуйте їх у конверт (бажано, запечатаний).
3
Не даруйте занадто дорогих подарунків. Дуже цінне підношення може поставити одержувача в незручне становище, а також применшити подарунки інших гостей у порівнянні з вашим. Виняток становлять великі свята (наприклад, весілля), коли можна піднести значний подарунок, але в закритому конверті (якщо це гроші) або напередодні торжества (якщо це річ).
4
Опинившись по одному бік - тобто будучи одержувачем подарунка - приймайте підношення з вдячністю, вираженої і поглядом, і словами, і (наскільки це можливо) діями. Обов'язково зніміть упаковку в присутності дарувальника, розгляньте подарунок і похваліть його. Квіти обов'язково відразу поставте у вазу. Прикраса або аксесуар приміряйте, якщо обставини дозволяють. Деталь інтер'єру помістіть на чільне місце. Солодощами та напоями пригостите інших запрошених. Постарайтеся щиро і від душі подякувати за подарунок, причому за кожний, щоб гості з різними за вартістю, за характером і призначенням подарунками відчули, що догодили вам.
5
Етикет допускає можливість відмовитися від подарунка. Поверніть підношення, якщо воно занадто дороге, і статус відносин з дарувальником не дозволяє його прийняти. Причину відмови поясніть чітко і прямо. Приймати подарунок після коливань непристойно.
Корисна порада
Не відмовляйтеся, якщо вам будуть давати символічну плату за речі, які - за повір'ями - не можна отримувати даром (ножі, столові прилади, тварини). Такі підношення краще робити тільки за погодженням з одержувачем.