Як зробити трафарет.

Трафарети мають широке застосування. Їх можна використовувати для оформлення стін і предметів інтер'єру, а також у дитячому творчості і при виготовленні всіляких газет, плакатів і т.д. У продажу є готові шаблони. Але простіше не шукати необхідний вам трафарет, а зробити його своїми руками.

Вам знадобиться

- силіконовий килимок/серветка для стола з ПВХ; - ручка; - папір; - канцелярський ніж.

Інструкція
1
Намалюйте на аркуші паперу картинки, з яких ви будете робити трафарет. Це можуть бути контурні малюнки квітів, листя, птахів, тварин, цифр, букв і т.д. Вони можуть бути як єдиний контур предмета, так і складатися з окремо розташованих елементів, які в своїй сукупності утворюють єдиний візерунок.
2
Виріжте підготовлені картинки з паперу. Розташуйте їх в необхідному порядку на поверхні килимка. З метою економії, якщо розміри килимка дозволяють, можна зробити композицію малюнків на одному килимку. Надалі ці малюнки можна буде використовувати як окремо, так і в сукупності. Якщо ж розміри килимка не дозволяють розмістити одну картинку на своїй поверхні, то використовуйте наскільки килимків. На кожному з яких зробіть частина малюнка таким чином, щоб була можливість поєднати її в правильному положенні.
3
Обведіть ручкою розкладені малюнки. За вийшов лініях канцелярським ножем виріжте внутрішню частину фігур. Зрізи при цьому намагайтеся робити рівними і акуратними, без зазубрин.
4
Ваш трафарет готовий. Тепер його можна використовувати за призначенням. При цьому через вийшов трафарет можна наносити картинки як фарбами, тушшю, так і іншими фарбувальними речовинами. Завдяки використовуваному для його виготовлення матеріалу (силікон, ПВХ) його можна застосовувати багато разів. Досить після застосування помити і висушити трафарет.
Зверніть увагу

Якщо злегка змочити поверхню силіконового килимка або серветки з ПВХ, то їх поверхню більш щільно зафіксується на предметі, стіни і т.д., що полегшить роботу з готовим трафаретом.

Корисні поради

Замість силіконового килимка можна використовувати кухонні серветки для столу з ПВХ.