Як зробити намисто з полімерної глини.

Виготовлення прикрас з полімерної глини може не тільки захопити вас, але і виявитися дуже корисним хобі. Оригінальні намиста, сережки, браслети збагатять гардероб і будуть приємним подарунком на свята для ваших подруг. Сам матеріал для виробів ділиться на два великі види - це запікається пластика і застигаюча на повітрі. Якщо ви хочете зробити намиста за спрощеною технологією, попрацюйте з самозастигаюча пластикою.
Вам знадобиться
  • - полімерна глина;
  • - скалка;
  • - гумові рукавички;
  • - дошка для розкачування пластики;
  • - зубочистки ;
  • - скальпель або лезо;
  • - стрічечка або шнурок.
Інструкція
1
Перший етап - виготовлення циліндра цікавою забарвлення з пластики. Його можна скачати декількома способами. Спробуйте різні і підберіть той, який буде найбільш вам зручний.
2
Перший спосіб. Наріжте пластику різних кольорів однаковими великими брусочками. З'єднайте їх разом в один пласт і трохи пам'ятаєте руками, щоб полімерна глина розігрілася, інакше вона при розкачування буде тріскатися. Покладіть пластику на рівну, найкраще скляну поверхню. Можна використовувати для розкачування силіконовий килимок. Візьміть гладку качалку або скляну пляшку. Кілька разів прокатайте глину. Складіть її і знову пройдіться качалкою. У вас має вийти тонкий полімерний пласт з плавним переходом від одного кольору до іншого. Візьміть білу полімерну глину і розкачайте її в тонкий пласт. Накладіть цей пласт на райдужний і згорніть щільний рулет. Надіньте гумові рукавички і покатайте його руками, щоб він ущільнився. Між шарами не повинен залишитися повітря. Заготівля для бус готова.
3
Другий спосіб. Надіньте рукавички і скачайте в руках з полімерної глини кілька довгих джгутів різного кольору. Складіть їх разом і м'яти, перекручуйте, складайте так, як вам прийде в голову. Потім можете одразу сформувати з заготовки циліндр, а можете розкачати в тонкий пласт і згорнути рулетом. Але рулет необхідно буде ущільнити.
4
Зробіть основу для круглих намистин. Візьміть шматок пластики, відщипувати і катайте з нього кульки необхідного розміру. Можна нарізати полімерну глину на невеликі шматочки, а вже з них сформувати круглу основу.
5
Відріжте бритвою або скальпелем від заготовленої будь-яким способом кольоровий ковбаси тонкі пластинки. Наліпите їх на основу. На один кулька може піти один або два кола. Сформуйте рівні гладкі намистини.
6
Виконайте в бусинах отвори зубочисткою або спицею. Якщо пластика дуже м'яка, мнеться при протикає, то залиште намистини повністю застигнути. Потім просвердлите дірочки дрилем.
7
Дайте бусинам затвердіти на повітрі. Потім просмикніть в дірочки стрічечку або шнурок. Ваші намиста готові.
Етнічні прикраси в африканському стилі - яскраві, динамічні превосходно доповнюють однотонний наряд, надаючи йому екзотичний вид. Геометричні візерунки, чисті насичені кольори і незвичайна форма прикрас зробили африканський стиль вельми популярним.

Колір і форма

Для африканського стилю характерне використання теплих природних відтінків. Яскраво-синій, червоний, жовтий, теракотовий, зелений контрастно відтіняють чорним і білим. Африканські намиста можуть складатися з круглих кульок, трикутників, кольорових циліндрів, виконаних у вигляді іклів. Використовуючи пластичність полімерної глини, ви можете надати бусинам будь-яку форму.

«Листкові» намистини

Визначтеся з вибором кольору вашого майбутнього прикраси. Враховуйте, що колірні поєднання будуються на контрасті, використання білого і чорного кольору обов'язково. Відріжте або відламайте від брикету полімерної глини невеликий шматок матеріалу. Розімніть глину в пальцях, скачайте кульку. На спеціальній дошці або шматку скла розкачайте кульку в тонкий корж за допомогою гладкої качалки. Коли перед вами опиняться кілька різнокольорових пластів, визначте порядок шарів. Тепер накладіть пласти один на інший. Не забувайте відтіняти темні шари білим, а світлі - черним.Острим канцелярським ножем або лезом обережно обріжте краю. Далі в залежності від обраної форми майбутніх намистин наріжте заготовки і складіть їх між собою. Потім виконайте в них отвори великий голкою або шилом.

Африканське миллефиори

Мозаїчні намистини робляться зі смужок, які залишилися після нарізування попередніх форм. Скрутіть смужки в спіраль і скачайте ковбаску. Відрізуйте невеликі шматочки від ковбаски і формуйте довільні фігури. Можна зробити класичні круглі бусіни.Соберіте всі залишилися обрізки полімерної глини і скачайте кулю, намагайтеся не надто змішувати кольору. Розріжте кулю на пласти і конструюйте намистини різних форм. Можна також зробити великий зріз і оформити з нього підвіску, яка стане центральним елементом прикраси. Не забувайте протикати отвори в готових бусинах, інакше після запікання їх необхідно буде просвердлювати дрилем.

«Тотемні» намистини

Якщо у вас є металеві ґудзики з цікавими вибитими узорами, їх можна використовувати як штамп для намистин з полімерної глини. Сформуйте намистину з пластики одного кольору. Акуратно притисніть гудзик до лицьовій стороні намистини. Проробіть отвір, намагаючись не пошкодити відтиск.

Запікання намистин

У кожного сорту полімерної глини існують рекомендації по температурі запікання. Уважно вивчіть інструкцію на упаковці. Запікати плоскі намистини можна на вогнетривкої тарілці, покритої пергаментом. Щоб уникнути деформації круглих намистин, нанизайте їх на зубочистки через отвори для нитки і мережною в кулю, скручений з фольги. Діставати намистини з печі слід після повного охолодження.

Збірка прикраси

Нанизайте намистини в довільному порядку на вощений шнур, волосінь або ювелірний трос. Якщо довжина бус не дозволяє надягати прикраса через голову, використовуйте спеціальну фурнітуру.