Як зробити сургучною друк. Як зробити друк з сургучу.

Слово «сургуч» знайоме багатьом, але найчастіше воно асоціюється з посилками і поштою. Раніше сургучною друку зберігали таємницю листування, були символом багатства. Останнім часом сургучна друк переживає своє друге народження: її стали використовуватися в декоративних цілях, при створенні стилю вінтаж. Красива сургучна друк прекрасно виглядає на листівці, на сувої із запрошенням, як декор і т.д.
Вам знадобиться
  • - сургуч;
  • - ємність для плавлення;
  • - дерев'яна паличка;
  • - друк;
  • - жир.
Інструкція
1
Сургуч - це пофарбована суміш смол. У продажу зустрічається сургуч кусковий, з гнітом і в гранулах. Раніше всі сургучною друку виходили тільки коричневого кольору, а нині промисловість радує безліччю відтінків. Продають готові набори з сургучними паличками для виготовлення сургучевих печаток.
2
Розтопіть сургуч на маленькому вогні в металевій ємності, помішуючи дерев'яною паличкою, але не доводьте до кипіння. Для розігрівання сургучу продаються спеціальні нагрівачі - сургучніци. У домашніх умовах розтопити сургуч до консистенції сметани можна в будь металевої домашнього начиння (в турці) або в пристосованих ємкостях.
3
Перевірте якість матеріалу за допомогою краплі розплавленого сургучу на металевій поверхні: вона не повинна розпливатися. Щоб поліпшити якість сургучу, в гарячу масу можна додати барвник або трохи ефірного масла.
4
Зніміть сургуч з вогню, дайте йому трохи охолонути, а потім робіть відбиток - акуратно вилийте остигаючий сургуч на місце друку і прикладіть на пару секунд зверху спеціальну сувенірну друк з латуні (пломбір), що продається в магазинах. Замість магазинної друку можна використовувати цікаві штучки з домашніх запасів - пластмасову гудзик на ніжці або металеву, яка раніше стояла в джинсах.
5
Змастіть друк жиром, щоб вона при відбитку не приставала до сургучу. Жир (можна використовувати і холодну воду) створює на друку своєрідну плівку, яка не дає злипатися друку і сургучу.
6
Відбиток робіть різко, щоб штамп віддруковуються чітко. Якщо вам належить зробити кілька печаток, умочуйте друк в жир перед кожним відбитком на сургучі. Віднімайте друк від відбитка швидко, але не вгору, а в сторону (як захисну плівку з двостороннього скотча). Якщо ваш сургуч трохи зігнувся після відділення друку, поправте його, притиснувши до рівної поверхні.