Як провести електропроводку в дерев'яному будинку.

Сама по собі непросте завдання монтажу електропроводки ще більш ускладнюється, якщо працювати доведеться в приміщенні з дерев'яними стінами. Додаткові заходи протипожежної безпеки в цьому випадку продиктовані не тільки теоретичними правилами, а й самим здоровим глуздом.
Вам знадобиться
  • -продуманная вами схема майбутньої електропроводки;
  • -запас витратних матеріалів (кабель різного діаметра, хомуткі, цвяхи, азбестова смужка);
  • -необхідне кількість електророзеток і вимикачів;
  • -необхідний монтажний інструмент (молоток, технічний ніж, плоскогубці).
Інструкція
1
Почніть роботу з складання візуальної схеми електропроводки. Щоб розташувати електричний кабель максимально зручно для себе, потрібно попередньо оцінити свої потреби в електриці. Подумайте, чи будуть розташовуватися в вашому домі потужні електричні прилади, які потребують підключення до окремої лінії, скільки розеток вам може знадобитися і де їх зручніше буде розташувати.
2
Нанесіть на стіни будинку розмітку відповідно до складеної схемою. Відзначте лінії, за якими буде проходити кабель, а також місця розташування розеток, вимикачів і розгалужувальних коробок. Керуйтеся прийнятими для електромонтажних робіт правилами: кабель прокладати слід на відстані 20 сантиметрів від стелі, вимикачі розташовувати потрібно або на рівні очей, або на рівні опущеної долоні, для електророзеток загального правила немає.
3
Приступайте до монтажу центральної лінії електричного кабелю, від якої потрібно буде робити відводи до вимикачів, розеток та електроприладів. На цьому етапі якраз і потрібно буде задуматися про заходи протипожежної безпеки - пов'язані вони насамперед із способом кріплення кабелю до стіни. Якщо в інших приміщеннях можливий як закритий, так і відкритий спосіб монтажу проводки, то в дерев'яному домі допускається тільки відкритий, причому між стіною і кабелем необхідно прокладати смужку з азбесту, яка виключає можливість прямого контакту дерева з електропроводкою.
4
Виконайте відводи вниз (строго вертикально) від центральної лінії електропроводки, використовуючи розгалужувальні коробки. Ніші для них, а також для розеток і вимикачів можна висвердлити великий фрезою. Коли кабель буде підведений, можна приступити вже безпосередньо до монтажу розеток і вимикачів, завершуючи тим самим роботу над електрифікацією вашого приміщення.
Зверніть увагу
Електричний щиток під час робіт повинен бути відключений, включати електрику можна тільки після монтажу електророзеток і вимикачів! Перш, ніж ви пустите електричний струм по прокладеному вами кабелю, ще раз перевірте справність усіх ланок зібраної вами електричного кола, ізоляцію, а також ефективність вжитих вами протипожежних заходів!
Корисна порада
Приступаючи до електромонтажних робіт, подбайте про те, щоб всі витратні матеріали (кабель, хомуткі і цвяхи для його кріплення) у вас були з невеликим запасом, щоб у ході робіт не відволікатися на їх пошук.