Як правильно вибрати лижі.

Ось-ось випаде сніг, і прийде зима. Багато хто любить в недільний ранок прокотитися по засніженому парку або лісі на лижах. Адже така прогулянка - це не тільки заняття спортом, але ще й отримання безлічі позитивних емоцій від приємного проведення часу. Як правильно вибрати собі інвентар, щоб прогулянка відбулася на славу?
Інструкція
1
Оберіть стиль, яким ви будете кататися. Існує два стилі: класичний і коньковий (вільний). Класичний стиль - це паралельне один одному рух лиж по колії. Поштовх вперед відбувається за рахунок сили тертя між колодкою і снігом в момент поштовху. Тому тут використовуються м'які лижі . При коньковом стилі лижник штовхається як ковзаняр, ребром. Тут використовуються жорсткі лижі , що працюють як пружина, що виштовхує лижника в момент поштовху. Для двох різних стилів катання та спортінвентар виглядає по-різному: у лиж для класичного стилю носи гостріше і довше, та й самі вони довгі; а у лиж для вільного стилю носи більш тупі, і центр ваги зміщений на 2,5 см.
2
Оберіть мета придбання лиж, а з нею і цінову категорію. Розрізняють декілька типів. Професійні - найсучасніші, легкі і дорогі - інвентар великого спорту. Аматорські - теж спортивні, але не такі дорогі і не такі легкі, як професійні; підходять для постійних занять спортом. Туристичні - для далеких прогулянок по лісу; іноді є насічки, щоб лижі не прослизає (найжорсткіші, широкі й важкі). Прогулянкові - підходять для неспішних прогулянок по парку; теж з насічками, широкі, але легше, ніж туристичні. Дитячі - спеціально збалансовані під силу і вагу дітей. У комплекті з ними йде кріплення під звичайний черевик з можливістю регулювання.
3
Виберіть матеріал, з якого виготовлений ваш майбутній спортінвентар. Є два види матеріалу: дерево і пластик. Сьогодні дерев'яні лижі вже мало де продають. Вся справа в тому, що пластик має багато переваг - легкий, не розшаровується, не намокає, не потрібно змащувати для ковзання.
4
Підберіть для себе довжину і жорсткість інвентарю. У лиж для класичного стилю катання довжина повинна бути дорівнює відстані від підлоги до половини долоні витягнутої руки, а для ковзанярського стилю з отриманої довжини класичних лиж потрібно відняти 10 см. Існують таблиці підбору довжини за зростом і вагою. Лижі для ковзанярського стилю повинні бути досить жорсткими, щоб нога не продавлювала сніг під час поштовху. Класичні лижі бувають: для сухого і м'якого снігу (більш м'які), для жорсткого і мокрого снігу (більш жорсткі). Дитячі лижі обов'язково потрібно купувати м'які і за розміром, а не на виріст, бо чим вони довші, тим вони жорсткіше.