Як налаштувати шестиструнної гітару.

Ті, хто тільки починає вчитися грати на гітарі часто стикаються з проблемою - інструмент час від часу потрібно налаштовувати. Насправді, нічого складного в цьому немає.
Вам знадобиться
  • - камертон,
  • - тюнер
Інструкція
1
Стандартний лад шестиструнної гітари: Перша струна - Мі (E) Друга струна - Сі (H) Третя струна - Сіль (G) Четверта струна - Ре (D) П'ята струна - Ля (A) Шоста струна - Мі ( E) шестиструнна гітару потрібно налаштовувати починаючи з першої, найтоншої струни.
2
Затисніть першу струну на п'ятому ладу і порівняйте звучання цієї струни з нотою ля (п'ята струна). Звичайно, звук буде відрізнятися, однак ці струни мають звучати в унісон, тобто зливатися. Якщо звуки дуже сильно відрізняються один від одного, спробуйте затиснути першу струну на четвертому або шостому ладу і знову порівняти звуки. Якщо звук струни затиснутою на четвертому ладу схожий на ля, значить струна налаштована високо і потрібно її послабити. Якщо ж на шостому - навпаки, натягнути. Доможіться максимальної подібності звуків.
3
Друга струна настроюється по першій. Для цього другу струну потрібно затиснути на п'ятому ладу, а першу залишити відкритою. Третю ж струну потрібно затиснути на четвертому ладу, вона повинна звучати в унісон з відкритою другий. Кожну наступну струну потрібно затискати на п'ятому ладу, вона повинна звучати в унісон з попередньою відкритою.
4
При налаштуванні все ж може трапитися похибка, тому тепер потрібно перевірити точність настройки. Відкриті перша і шоста струни мають звучати в унісон з третьою, затиснутою на дев'ятому ладу і четвертої, затиснутою на другому. П'ята струна, затиснута на десятому ладу, - в унісон з відкритою третьою, а затиснута на злодієм ладу - з відкритою другий. Ще одна ознака точного налаштування - затисніть другу струну на п'ятому ладу і витягніть звук. Якщо інструмент налаштований правильно, то перша струна теж повинна коливатися, завдяки яке з'явилося резонансу.
5
Якщо у вас є камертон, то налаштовуйте гітару з його допомогою - потрібно порівнювати звук першої струни саме з ним. Стандартний камертон видає звук ля першої октави, частотою 440 Гц. Ще краще, якщо у вас є тюнер. Цей прилад визначає частоту коливання звуку і ноту, яка йому відповідає.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wpO-hY5dJvE
Будь музичний інструмент повинен бути налаштований, інакше грати на ньому буде неможливо. Гітара не є винятком, проте налаштувати її набагато простіше, ніж піаніно. Головне - знати, як це зробити!
Інструкція
1
Для того щоб налаштувати гітару, необхідно мати хоча б задатки музичного слуху. При налаштуванні доведеться порівнювати на слух звучання струн, і вміти чути однаковий звук. У стандартно налаштованої шестиструнної гітари, кожна струна буде видавати звук однієї ноти. Так для першої та шостої струн це буде нота Мі, для другої - нота Сі, для третьої - нота Соль, для четвертої - нота Ре, і для п'ятої - нота Ля.
2
Перший і головний крок - налаштувати першу струну на ноту Мі. Це, мабуть, найскладніше в усьому процесі, а тому існують спеціальні пристосування для настройки музичних інструментів. Класичним інструментом для настройки вже багато століть є камертон - прилад, що видає звук ноти Ля. Перша струна гітари, затиснута на п'ятому ладу повинна видавати звук ноти Ля. Якщо у вас немає камертона, ви можете використовувати одну з численних програм для комп'ютера, які видають звук ноти Ля. Крім того, власники смартфонів можуть завантажити і встановити на свій мобільний пристрій спеціальну програму-камертон.
3
Отже, озброївшись камертоном, або запустивши на комп'ютері або смартфоні спеціальну програму, спробуйте домогтися однакового звучання першої струни, затиснутою на п'ятому ладу і звуку ноти Ля. Для того, щоб це зробити, регулюйте натяг струни. Струна повинна бути натягнута в міру - не допускайте зайвого натягу або провисання. Після того, як перша струна, затиснута на п'ятому ладу, зазвучить нотою Ля, ви можете бути впевнені, що відкритою вона буде видавати ноту Мі.
4
Складне позаду, тепер залишилося налаштувати інші п'ять струн щодо першої. Друга струна, затиснута на п'ятому ладу повинна звучати так само, як і відкрита перша, тобто в унісон. Третю струну, затиснуту на четвертому ладу, слід налаштувати на звучання в унісон з відкритою другий. Четверта, п'ята і шоста струни, затиснуті на п'ятому ладу повинні звучати в унісон з попередньою відкритою струною - четверта з відкритою третьою, п'ята з відкритою четвертою і т.д.