Як позбутися від кили.

Кіла на капусті - справжній бич городників. Якщо вона вражає молоді рослини або розсаду, шансів у них немає, а якщо заводиться на вашій капусті в момент, коли та вже достатньо доросла - дуже сильно послаблює рослину і перешкоджає формуванню крупного качана. Що ж робити, щоб отримати хороший урожай і не оплакувати передчасно покійні сходи?
Вам знадобиться
  • Марганцовка, вапно, цибулиння.
Інструкція
1
Кіла зберігається в грунті, тому вкрай важливо проводити комплексне очищення зараженої ділянки. Якщо кила вразила вашу капусту, обов'язково видаліть всі рослинні залишки з дільниці. Ніяких компостних ям і тим більше закладення в грунт! Уражені рослинні залишки необхідно безжально спалювати. Важлива умова - сівозміна. Ні в якому разі не вирощуйте капусту на одному і тому ж місці вашого дачної ділянки кілька років поспіль. Також не можна чергувати її з іншими хрестоцвітними (редис, ріпа, бруква, редька тощо). Повертати капусту на колишнє місце вирощування можна не раніше, ніж через 5 років, а при сильно зараженої килою грунті - через 8.
2
Кіла може передаватися через насіння капусти, тому проведіть їх знезараження перед посівом. Найкраще купувати насіння в магазині, оскільки в цьому випадку ризик отримати заражені практично дорівнює нулю, а й насіння з пакетика також можуть бути уражені килою. Знезараження можна провести міцним розчином марганцівки. Зауважте насіння капусти в марлевий мішечок і занурте в розчин на 3-4 години. Цей метод дає поверхневе знезараження. Щоб провести більш серйозну очистку насіння від збудників грунтово-насіннєвих інфекцій, нагрійте їх у воді до температури 50 С0 і витримайте 20 хвилин, після чого опустіть в холодну воду.
3
Ретельно шлюбів все ослаблені і хворі рослини. Якщо ви помітили перші ознаки захворювання, без жодного жалю позбавляйтеся від ураженої рослини. В розсадних ящиках уражені рослини видаліть разом з грудкою землі, а грунт пролийте розчином цибулиння або марганцівки. Якщо ж ви помітили уражену капусту на посадках, також видаліть її без зволікання разом з кореневою системою. Грунт в цьому місці необхідно засипати сіллю або пролити концентрованим сольовим розчином (якщо тільки рослини не ростуть близько один до одного).
Зверніть увагу
Не допускайте перезволоження ґрунту на капусті. Регулярно рихлите міжряддя, в парнику провітрюйте і стежте за тим, щоб грунт не «закисала». Також проводите вапнування кислих грунтів, оскільки в кислому середовищі збудник кили розвивається активніше.
Корисна порада
При посадці розсади обов'язково додайте в лунки мінеральні добрива і регулярно підгодовуйте капусту під час її вегетації. Захворювання вражає в першу чергу ослаблені рослини.