Як скласти кросворд.

Відгадування кросвордів є старим і дієвим способом провести час в дорозі або розважити себе в дощовий вечір. Ті ж, кому набридло заповнювати чорно-білі клітинки, можуть спробувати іншу інтелектуальну гру - скласти кросворд своїми силами.

Вам знадобиться

- ручка або олівець; - папір; - словники;

Інструкція
1
В першу чергу приготуйте сітку. Початківці укладачі кросворда можуть взяти за зразок сітку з будь-якої газети, наповнивши її своїм змістом. Чим більше перетинів буде між словами, тим важче буде їх підбирати. Оптимальним вважається два - три перетину для слів середньої довжини і чотири - для довгих.
2
Підбирайте слова так, щоб на перетині виявлялися літери, які вживаються найчастіше. Оптимальним буде використання голосних або сонорних приголосних ("р", "м", "н", "л"). Пам'ятайте про частотні суфіксах і приставках, підбираючи літери на перетинах. Наприклад, для передостанньої позиції можна використовувати "н" або "к", оскільки в російській мові існує безліч слів, що закінчуються на "ка" або "на".
3
Почніть заповнювати сітку з найдовших слів. Підберіть до них наболее складні завдання, оскільки довгі слова мають більше перетинів, які послужать додатковою підказкою тому, хто буде відгадувати кросворд. Короткі слова легше підігнати під вже вибрані довгі, ніж зробити все навпаки. В такому випадку, завдання до невеликих словами не варто робити занадто складними.
4
Придумуйте різноманітні визначення для загаданих слів. Кросворд повинен бути розрахований на людей різних професій, освіти, кругозору і типу мислення. Загадуючи назви річок, сурми. Краще згадайте фільм, пісню, картину, де фігурувало потрібну назву. Архаїзми та історизми читачеві буде легше вгадувати, якщо у визначенні буде дано не сучасне відповідність, а стійке словосполучення, де замість шуканого слова буде стояти прочерк.
5
Користуйтеся для складання кросворду різними словниками. Крім звичайного тлумачного або обов'язкового орфографічного, можна відкрити зворотний словник, в якому слова дано списком за алфавітом, але починаючи з останніх букв. Словники синонімів, антонімів і паронімів також допоможуть пригадати незаслужено забуту лексику.