Як влаштуватися на роботу в Норвегію.

Норвегія - одна з найбільших країн північної Європи, яка є найбільшим нафтовидобувним центром цієї частини світу. Це розвинену державу, куди потрібні фахівці найвищого рівня з багатьох напрямків. Як же можна влаштуватися на роботу іноземцю в Норвегії?
Вам знадобиться
  • - Резюме;
  • - телефон;
  • - комп'ютер з виходом в інтернет;
  • - закордонний паспорт;
  • - віза.
Інструкція
1
Оформіть закордонний паспорт. Перед виїздом в будь-яку країну Європи і не тільки у вас на руках повинен бути закордонний паспорт. Займіться відразу його оформленням, щоб потім не витрачати на це час. Напишіть заяву в паспортному столі, зробіть кілька фото і почекайте пару тижнів. Він у вас буде на руках.
2
Проаналізуйте ринок праці Норвегії. Взагалі, перш ніж намагатися влаштуватися на роботу в цю скандинавську країну, подивіться, з чого складається її економіка. В основному, вона тримається на видобутку нафти і газу. Також сюди включаються безліч паралельних областей: переробка, транспортування, економічний аналіз і т.д. Хоча, звичайно ви можете працювати і в сфері послуг, освіти або зимового спорту. Є багато можливостей.
3
Дайте відповідь тепер собі на питання - яка моя спеціальність і який рівень моїх навичок і знань? Пам'ятайте, що влаштуватися в цю країну досить проблематично, оскільки норвежці запрошують на зайнятість в першу чергу громадян своєї країни і сусідів (Данія, Фінляндія). Ваш рівень досвіду і підготовки повинен бути досить високим, щоб розраховувати на працевлаштування.
4
Пошукайте в глобальній мережі пропозиції від роботодавця. Як тільки ви визначилися зі сферою, в якій можете запропонувати себе, зробіть добірку сайтів компаній. Зараз у мережі є як оголошення від претендентів, так і від самих роботодавців. Вам потрібні останні. Надішліть їм електронний варіант свого резюме та короткий лист про те, чому саме вас повинні взяти на роботу . Опишіть всі переваги від співпраці з вами. Будьте короткі і все опишіть у справі. Чим більше цінності ви надасте, тим швидше вас візьмуть на роботу .
5
Напишіть в офіційну службу біржі праці. Якщо ви володієте якимись унікальними навичками в галузі культури, медицини тощо, то для вас буде прийнятний наступний варіант. Зайдіть на сайт офіційної біржі праці Норвегії nav.no/Forsiden, де ви можете подати заявку для отримання роботи в своїй галузі. У цьому випадку, роботодавець знайде вас сам! І потім з вами зв'яжуться, щоб обговорити деталі. Це найбільш ймовірний спосіб влаштуватися в Норвегії.
6
Влаштуйтеся в російсько-норвезьку фірму. Також ви можете пройти стажування або відправитися у відрядження, працюючи на спільному підприємстві цих двох країн. Далі у вас буде можливість отримати спеціальний документ - дозвіл на роботу , яке дається іноземним громадянам після 3-х місяців проживання в цій країні. Тоді ви зможете залишитися в цій країні і працювати за фахом!
Зверніть увагу
Який би ви не вибрали спосіб працевлаштування в Норвегії, вам в будь-якому випадку потрібно зробити ще кілька речей: - Написати резюме на двох язиках.- Освоїти норвезьку мову хоча б на розмовному уровне.- Оформити візу, яка робиться протягом декількох месяцев.- Відкласти гроші на поїздку і житло.