Як форсувати "Мінськ". форсування двигуна Мінська.

Двигун мотоцикла « Мінськ » відрізняється доступністю для самостійної форсування. При цьому він не тільки підвищує потужність до 15 л.с., а й стає економічніше, а при старанності виконання робіт - ще й довговічніше.
Інструкція
1
Визначтеся зі станом двигуна. Ідеальним варіантом буде новий і обкатаний. Якщо вихідний мотор старий, придбайте нові колінвал, поршень з кільцями, підшипники, манжети і налаштуйтеся на копітку роботу. В першу чергу, повністю розберіть силовий агрегат на складові.
2
Добийтеся збіги вікон в гільзі з каналами в сорочці циліндра методом зняття металу. При цьому стежте, щоб товщина стінок сорочки і горловини картера залишалася не менше 3 мм. Для обробки каналів використовуйте бормашину з набором шарошок і шабери. Доможіться симетричності і високої чистоти поверхні продувальних каналів. Якщо після обробки поверхня каналів стане гладкою на вигляд і на дотик, полірувати її не треба. Обов'язково залиште незмінними висоту верхніх перепускних вікон і вертикальний кут продувки. Передню кромку перепускного вікна зробіть гострої, а верхню і нижню кромку верхнього продувочного вікна обпиляєте по радіусу, рівному товщині гільзи.
3
Проконтролюйте, щоб спідниця циліндра вільно входила в зібраний без прокладки картер. При необхідності зніміть зайвий метал в горловині картера. Перепускні канали між сорочкою і картером подгоните по шаблону, повторяющему контур перепускних каналів сорочки. Спідниця гільзи не повинна перекривати перепускні канали. Якщо перекриття присутній, видаліть перемичку і подгоните вікна в гільзі відповідно вікнам в картері. Розточити впускное вікно так, щоб утворився плавний і безступінчатий перехід від круглого дифузора до прямокутного, з заокругленнями до випускного вікна.
4
Випускний канал добре вирівняйте і обов'язково відполіруйте. Підпилюючи верхню і нижню кромку вікна, надайте йому овальну форму. Зніміть фаски на випускному і верхніх перепускних вікнах. Також зніміть фаски з поршневих кілець, а самі кільця покрийте матовим хромом. Зазор в замку кільця підпиляєте до 0,2-0,3 мм. Поверхня гільзи циліндра обробіть шліфуванням, хонингованием або притиранням. Зазор між спідницею поршня і дзеркалом циліндра доведіть до 0,04-0,05 мм.
5
Обробіть вікна у спідниці поршня так, щоб вони відповідали вікнам у спідниці гільзи. Кромки на спідниці поршня скруглите радіусом 0,5 мм. Саму спідницю поршня відполіруйте. У нижній мертвій точці поршень не повинен закривати нижню кромку верхнього перепускного вікна. Для цього або зніміть лиски, або проточите головку поршня по радіусу 70 мм на потрібну величину. Днище поршня залиште не тонше 5 мм. Торці бобишек шатуна отфрезеруйте так, щоб їх розміри не відрізнялися більш ніж на 0,1 мм. Поршневий палець полегшите проточкою під конус, оберігаючи його робочу поверхню від пошкоджень.
6
Перевірте радіальні зазори в верхньому і нижньому підшипнику шатуна. Вони повинні бути не більше 8 мкм (верхній) і 12 мкм (нижній). При зазорах більше даних величин, замініть колінвал на новий. Випрессуйте пальці клонували окремо з кожної щоки. Штатні балансувальні отвори заглушите алюмінієм, а його вага компенсуйте свинцевими заглушками, вставленими в нижні частини щік коленвала. Самі щоки проточите до діаметра 100 мм, уникаючи пошкодження цапф. Діаметр самих цапф зменшіть до 17 мм за допомогою дрібної шліфувального паперу.
7
Добийтеся плавного сполучення всіх поверхонь шатуна, не допускаючи рисок на сполученнях. Зовнішню поверхню шатуна обов'язково відполіруйте. Перед складанням колінчастого вала натріть дисульфідом молібдену всі частини нижнього підшипника шатуна. Палець кривошипа запресуйте без перекосів. При цьому осьовий зазор між нижньою головкою шатуна і щокою повинен бути 1,6-1,7 мм. Ретельно відцентруйте і збалансуйте колінвал.
8
Поверхность кривошипно камери картера розточити начисто. Алюмінієві кільця закріпіть епоксидним клеєм і 3 гвинтами М5 з потайною головкою. Всі зазори в кривошипно камері заповніть епоксидною смолою з наповнювачем з алюмінієвої пудри або з пластифікатором. Після обробки зберіть картер на герметике без прокладки. При установці клонували зафіксуйте його від поздовжніх зміщень двома шайбами. Всі з'єднання двигуна зберіть із застосуванням анаеробного герметика.
Зверніть увагу
Форсований двигун вимагає застосування бензину з октановим числом не менше 93 і високоякісного масла для двотактних двигунів.