Як зробити доладні сходи.

В квартирі, в будинку, на дачі, особливо під час ремонту виробляються різноманітні роботи, для яких може знадобитися складні сходи або драбина. Зробіть її самі із залишків пиломатеріалів, використовуючи елементарні навички роботи плотницким інструментом.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні бруски;
  • - шпильки;
  • - теслярський інструмент;
  • - саморізи;
  • - гума.
Інструкція
1
Для того щоб зробити складну драбину , купите дерев'яні бруски довжиною три метри і сторонами в 4-5 і 5-7 сантиметрів. Обробіть їх рубанком, а потім наждачним папером, щоб поверхня дерева була гладка і не скалка руки при роботі.
2
Для кріплення перекладин-сходинок в широкій площині триметрових брусків стамескою видовбати прямокутні отвори 2.5х3.5см, відступивши від верхніх кінців 20см для першої поперечини, а наступні через 33см. Дотримуйтесь розміри і кути при виконанні цих пазів, інакше щаблі не ляжуть щільно і рівно. Можна зробити отвори трохи менше, а в подальшому довести до потрібного розміру крупним напилком.
3
Щоб не вираховувати розміри кожного ступеня, зробіть верхню перекладину довжиною в 50см + дві товщини бічних брусків, а нижню 80см + ті ж дві товщини боковин драбини. Вставте їх на свої місця майбутньої драбини, прихопіть тимчасово маленькими гвоздиками. На отриманої рамі розкладіть інші щаблі рівно над пазами, відзначте олівцем загальну довжину кожної також місця розташування шипів.
4
Наступним кроком буде виготовлення шипів для кріплення ступенів. Вони повинні бути підігнані так, щоб збиралися з бічними дошками вбиванням несильними ударами молотка. Коли всі шипи будуть підігнані, зберіть цю частину сходів. Навпаки перекладин, у вузьких сторонах боковин просвердлите отвори із заходом свердла (діаметром 10мм) в шип, вистругати дерев'яні Чопик і вколотив їх в отвори, тим самим закріпивши сходинки в пазах.
5
Другу, відкидається частина драбини, можна з'єднати з драбиною вгорі залізної шпилькою з різьбленням на кінцях. Нижні кінці з'єднайте дерев'яною рейкою, просто прикрутіть її до боковин саморізами, робочу і опорну частина сходів з'єднайте між собою залізною ланцюжком. В розкладеному стані вироби розмітьте нижні кінці дощок горизонтальною лінією і спиляєте зайве, щоб сходи стояла на підлозі не кутами, а площиною.
6
Ваша саморобна сходи не будуть вважатися закінченою, поки ви не обробите її повністю дрібної наждачкою. Уже відшліфовану драбину просочіть морилкою, а після того як сходи висохне, покрийте її лаком. До нижніх торцях всіх чотирьох бічних дощок приклейте прямокутники гуми, наприклад, від автомобільної камери, щоб не псувати підлоги в будинку.