Як скласти виробничу інструкцію.

Щоб скласти виробничу інструкцію , потрібно детально вивчити і описати виробничі або технологічні процеси. Вона може описувати і фізичні, хімічні явища, правила експлуатації обладнання або регулювальні роботи. На укладача інструкції лежить велика відповідальність і йому потрібно детально вникнути в виробничий процес.
Вам знадобиться
  • типові інструкції
  • вимоги техніки безпеки
Інструкція
1
Складіть вступну частину виробничої інструкції. Тут відобразіть область поширення і призначення документа.
2
Відобразіть вимоги до безпеки праці в основній частині документа, перед описом роботи. Тут можна вказувати посилання на наявні інструкції з охорони праці, санітарні норми і правила, або складати текст конкретних вимог. Тут же вказуйте застосовувані засоби індивідуального захисту, вимоги безпеки до комплектуючих деталей, складальних одиниць і матеріалами.
3
Опишіть технологічну послідовність виконання дій, операцій. Процеси описуйте простими фразами, які позначають дію над об'єктом, супроводжуючи зазначенням параметрів (якщо потрібно). Запишіть інформацію про необхідний технологічному режимі, тобто параметрах температури, тиску, потужності та ін., необхідних при виконанні операції.
4
Вкажіть, яке обладнання задіяно в технологічному процесі. Найменування пристосувань, інструментів і засобів вимірювання вказуйте відповідно до технологічної документації на них. Приписуючи інструментів і пристроїв літерний код, ви можете скоротити текст опису операцій.
5
Опис експлуатації обладнання складіть у вигляді переліку або послідовності дій персоналу, його обслуговуючого. Тут можуть бути пункти про обов'язки персоналу під час підготовки обладнання до роботи, під час його роботи, поломки та аварійних ситуацій, а також по завершенню роботи на обладнанні. Крім того, обов'язково прописується відповідальність персоналу при обслуговуванні механізмів і роботі на них.
6
Великий текст розбийте на розділи та підрозділи. Пункти і підпункти пронумеруйте. Приводьте таблиці або графічні ілюстрації, якщо вони необхідні.
7
На першому аркуші інструкції вкажіть її найменування (угорі), галузь, до якої належить виробництво. Нижче праворуч має бути підпис про затвердження інструкції, посада та дата стверджує. Далі розташуйте основний текст інструкції, який, якщо потрібно, переносите на наступні сторінки. Праворуч і внизу, в окремому полі вкажіть склад її виконавців та прізвище, ім'я розробника і контролера.
Кожна група товару повинна мати інструкцію по експлуатації, в якій містяться ключові моменти і технічні характеристики. Для споживача така інструкція буде служити підказкою для правильного поводження, яке служить запорукою довгої роботи із збереженням всіх якостей товару.
Інструкція
1
На початку інструкції складіть і напишіть зміст, щоб користувачеві було простіше шукати необхідну інформацію.
2
Далі вкажіть технічні характеристики, якщо мова йде про побутову техніку, або склад матеріалу, якщо пишіть про одяг або тканинах речах (наметах туристичних, чохлах і ін.)
3
Якщо перед початком експлуатації прилад необхідно зібрати, вкажіть схему зборки в малюнках. Кожна деталь малюнка має бути пронумерована. Якщо прилад або річ повністю розбірна, то схему зборки необхідно описати в окремій брошурі.
4
Якщо на приладі є кнопки, вкажіть призначення кожної, розписавши все за окремими пунктами.
5
Для побутової техніки, електроніки, комп'ютерної техніки інструкція повинна містити пункти налаштування параметрів. Наприклад, для телевізора напишіть, як працювати з меню, як налаштовувати канали, як підключати додаткові прилади.
6
Наступний пункт повинен містити умови експлуатації. Відзначте, наприклад, при якій температурі працює прилад або на яку температуру розрахований. Доповніть характеристиками споживаної потужності.
7
Вкажіть, які маніпуляції можна проводити з товаром, щоб не порушити його експлуатаційних властивостей.
8
Дайте інформацію про догляд за товаром. Наприклад, як можна мити (або можна), при якій температурі прати, чи можна чистити в хімчистці, якщо це стосується речей.
9
Для побутової техніки або електроніки обов'язково вкажіть список можливих несправностей та шляхи їх вирішення. Краще, якщо такий список буде приведений у вигляді таблиці. Зліва напишіть можливу несправність, справа - як її швидко усунути.
10
Наприкінці інструкції напишіть запобіжні заходи. Чи можна звертатися з цією річчю дітям, які елементи можуть становити небезпеку. Яких дій з даними предметом категорично робити здійснювати.