Як зшити гарне покривало.

Хоча на прилавках магазинів можна знайти багато різних речей, якими можна прикрасити інтер'єр свого житла, але деякі з них, наприклад, покривало на ліжко можна зробити і власноруч. Головне, що для цього необхідно - фантазія і базові навички рукоділля.
Вам знадобиться
  • - швейні приналежності;
  • - тканина, швейні аксесуари.
Інструкція
1
Залежно від дизайну кімнати визначитеся з тим, як має виглядати покривало, яке ви хочете пошити. Наприклад, воно може бути простим, як плед, а може бути і тришаровим. Для спальні можна зробити покривало з воланом, а в дитячій відмінно виглядатиме покривало, зшите з клаптиків.
2
Щоб зробити викрійку, виміряйте розміри ліжка, зробіть по своєму смаку припуск на укладку (наприклад, по ширині це може бути 5 см, а по довжині - 15-20 см) і по 3 см на шви. Для верхньої частини покривала можете використовувати різні тканини, наприклад, шовк, органзу, атлас.
3
Щоб зробити найбільш простий варіант покривала - виріжте з тканини прямокутник необхідних розмірів. Після цього по периметру пришийте до покривала тасьму. Варто відзначити, що початківцям рукодільниця найзручніше буде працювати з однотонною тканиною.
4
Якщо хочете пришити до покривала оборку, то зробити її можна з одного шару тканини або вона може бути багатошарової (наприклад, для нижнього шару можна використовувати тюлеву тканину, а верхній шар зробити з основної тканини). По ширині оборку потрібно кроїти по висоті ліжка (можна зробити її до підлоги, а можна і вище), а її довжина повинна в 3 рази перевищувати довжину периметра ліжка, без урахування головах. Якщо оборка буде не зібраної, а зі складками, то її довжину потрібно розрахувати, враховуючи кількість складок і їх глибину.
5
Після цього приметайте оборку до полотна, далі прострочите разом стрічку, оборку і основне полотно. Оберніть стрічки навколо швів і прострочіть. При цьому оборку не обов'язково робити з тканини. Наприклад, для цього можна також використовувати мереживо (можна купити готове, а можна пов'язати його гачком) або бахрому.
6
Коли основа покривала готова, можна приступати до його декорування. За бажанням можете пришити до нього аплікації або прикрасити вишивкою, мережкою. Можете зробити яскраві декоративні строчки, наприклад, у вигляді ліній або кольорів. Також можна пришити до покривала підготовлені заздалегідь квіти з тканини. Щоб їх зробити, необхідно взяти смужку тканини, скласти з вивороту навпіл і прошити. Після цього вивернути і зібрати одну сторону по колу.