Як нанести гравіювання.

Гравіювання по металу відома з початку першого тисячоліття до н.е. Спочатку нею користувалися для прикраси зброї. Пізніше гравіювання стали наносити на музичні інструменти, посуд і такі предмети як годинник і брошки, щоб прикрасити їх або залишити ініціали власника. Для нанесення гравіювання необхідно запастися набором спеціальних пристосувань і запам'ятати кілька нехитрих правил.
Вам знадобиться
  • - шкіра;
  • - річковий пісок;
  • - різці;
  • - олівець-Склограф;
  • - швидкосохнучий лак;
  • - тригранний напилок.
Інструкція
1
Щоб наносити гравіювання на дрібні деталі, необхідно зробити гравировальную подушку. Для цього зі шкіри або брезенту виріжте два кола? 20см. Залишивши на припуски по 5 мм, двічі зшийте круги. Невелика відстань залиште незашітим для виконання набивки. Промийте і просушіть річковий пісок. Через воронку засипте його в подушку, набиваючи якомога тугіше. Тепер можна зашити залишений отвір.
2
Навчіться правильно тримати різець. Розташуйте вказівний палець зверху у самого кінчика клинка. Збоку підтримуйте клинок великим пальцем. Середнім, безіменним пальцями і мізинцем ручку різця притискайте до долоні. Кінчик клинка повинен при насадці виступати з-під вказівного пальця не далі 5 - 7мм. Лівою рукою притисніть виріб до подушки. Великий палець правої руки повинен у виріб упиратися, а вказівний - коригувати глибину різання. Завжди направляйте різець від себе, залишаючи його напрямок в руці незмінним. При цьому повертайте виріб йому назустріч.
3
Виконайте кілька вправ на різних платівках сталі або міді для виявлення технічних можливостей різних різців. Різцями з овальним або круглим перерізом зручно проводити широкі прямі лінії, а з квадратним - закруглені. Зверніть увагу, що якщо вістря різця занадто піднесено або кут заточки більше 45 °, інструмент буде весь час зіскакувати. А при занадто гострому вугіллі заточення він буде ламатися, зариваючись в метал. Для усунення цих недоліків, вправляючись, виберіть необхідний кут заточки.
4
Різець переміщайте без напруги, коли знімаєте стружку. Якщо на поверхні вузького металу з'являться задирки, зніміть їх шабером. Зробіть його з тригранного напилка, сточивши насічку з граней. Поверхня металу перед гравіруванням зачистите дрібнозернистим наждачним папером і обробіть полірувальної пастою. Нанесіть олівцем-склографом малюнок і закріпіть його швидковисихаючим лаком.