Як визначити якість золота. Як визначити золотий виріб.

Деякі люди зарозуміло називають золото нікчемним металом або ж асоціюють його з ідольським золотим тільцем, якому поклонялися язичники. Хоча напевно мають золоті прикраси. У людей сімейних - це обручки. Молодь віддає перевагу невеликі персні, сережки, ланцюжки, кулони. У людей солідних можна побачити більш вагомі ювелірні вироби з золота - кольє, браслети, ланцюги, годинники, портсигари. При виборі золотої прикраси постає питання про визначення якості дорогоцінного металу.
Вам знадобиться
  • - лупа.
Інструкція
1
Перед покупкою ювелірного виробу із золота спробуйте визначити якість матеріалу візуально. У ювелірних виробах використовують не чисте золото, а сплави з іншими металами. Вхідні в золоті прикраси домішки надають виробам відповідні відтінки. Відомо, що кобальт забарвлює золото в червоний колір. Нікель, платина і паладій сприяють появі білого відтінку, мідь - жовтого. Знаходяться на піку популярності золоті прикраси рожевого кольору виготовляють зі сплаву золота , срібла, міді і цинку. А модні нині екстравагантні прикраси з чорного золота - це сплав золота , хрому та кобальту.
2
Озброївшись елементарної лупою, шукайте на тильній стороні якісного золотої прикраси державного пробірного клейма. Його відбиток може бути як поєднаним, так і роздільним. У першому випадку в одній рамці суміщений відтиск голови панянки в кокошнику і цифровий знак проби, наприклад, 585 (означає зміст в 1 грамі металу 58,5% чистого золота ). Причому, ліворуч від жіночої голови, повернутою вправо, роздивіться під збільшувальним склом букву. Вона присвоюється територіальної державної інспекції, затаврувавши ювелірний виріб із золота .
3
Якщо ви збираєтеся придбати, наприклад, сережки, то на них ви виявите роздільне пробірне клеймо. На одній частині виробу буде красуватися профіль дами в кокошнику, а на іншій частині - цифровий знак проби. Нагадаємо, що за часів СРСР пробірним клеймом служила п'ятикутна зірка з символами тієї епохи - серпом і молотом. Як на російських, так і на імпортних виробах з золота , які продаються в нашій країні, обов'язково відшукайте пробірне клеймо.
4
Також на розглянутому вами золотій прикрасі, крім пробірного клейма, знайдіть відбиток іменника виготовлювача. Тут перша цифра - це рік таврування вироби, буква після цифри означає шифр Держінспекції, а що залишилися 2-3 літери - закодоване ім'я виробника. Як бачите, якісне золото розповість про себе без приховування потрібну вам інформацію.
5
Подивіться інформацію про ювелірному виріб і його виробника на опломбованому ярлику. Професіонали визначають якість золота методом купелирования, методом пробірного каменю або крапельним. Однак застосування цих способів може спричинити за собою порушення поверхневого шару ювелірного виробу, що для пересічного покупця неприйнятно.
Зверніть увагу
Щоб не нарватися на підробку, купуйте золоті прикраси тільки у великих ювелірних салонах, тавровані, опломбовані.
Корисна порада
Найдешевше золото можна придбати в Греції, Туреччині або у фірмових торгових точках старательських артілей, наприклад, в Новоросійську.