Як відмити газову плиту.

Перше, на що звертають увагу, зайшовши на кухню - це, звичайно ж, плита. Вона вважається особою кухні. Завдяки грамотному і регулярного догляду за кухонною плитою, вона буде виглядати новою протягом багатьох років. Але якщо жирні плями і нарости пригоріла їжі ясно помітні на поверхні техніки неозброєним поглядом - доведеться відмивати плиту . А от як правильно це зробити, про це трохи нижче.
Інструкція
1
Отже, не варто зволікати з цим заняттям, негайно приступайте до миття газової плити. Першим ділом з неї необхідно прибрати все сміття і шматочки пригоріла їжі за допомогою вологої й м'якої ганчірочки.
2
Змочіть рясно м'яку губку теплою водою і обережно полийте всі забруднення. Тепер про плиті можна забути хвилин на десять, але не більше, так як вода висохне, і доведеться починати все спочатку. Після цього змийте забруднення теплою водою з поверхні плити. Якщо ж залишилися плями жиру або пригорілі залишки, тоді варто застосувати миючий засіб. Плями від солодощів і варення йдуть з плити тільки після тривалого замочування, так як цукор швидко карамелізуется, і відмити їх не так вже й просто.
3
Не забувайте при чищенні плити приділяти особливу увагу конфоркам, так як основна частина забруднень знаходиться саме під ними. Зніміть конфорки (якщо це можливо на вашій плиті) і помийте м'яким миючим засобом, попередньо розмочивши теплою водою брудні місця. Приберіть бруд і з конфорок, так як на цій деталі кухонної плити збирається кіптява. Якщо на ній з'явилися розводи і краплі жиру - скористайтеся будь-яким миючим порошком. Але найкраща прибирання - це профілактика, тому видаляйте краплі жиру відразу ж після їх потрапляння на поверхню плити і конфорки.
4
Крім того, при приготуванні їжі є такі деталі плити, які брудняться не менше, аніж робоча поверхня - зовнішня панель і ручки. Якщо на вашій плиті знімаються ручки, тоді замочіть їх в тазику з мильною водою, після чого почистіть м'якою губкою. Незнімні ручки відмивати набагато складніше, адже під ними також скупчується жир, який неможливо видалити. Щоб не пошкодити пластик, з якого роблять ручки, можна використовувати кальциновану соду. Передню панель також можна відмити содою або будь-яким миючим засобом, залишивши його на 15 хвилин, змийте чистою ганчіркою. Після даних маніпуляцій ваша плита повинна засяяти чистотою.
5
Якщо поверхня вашої плити виготовлена зі склокераміки, в цьому випадку ні в якому разі не залишайте сліди жиру і залишки убежавшей їжі. Візьміть ганчірку або губку і якнайшвидше витріть забруднення, навіть якщо плита дуже гаряча. Присохшие забруднення можна видалити за допомогою спеціального скребка або одноразової бритви. Не чистіть плиту абразивними засобами і старими ганчірками, вони можуть нашкодити стеклокерамической плиті. Краще для цих цілей підійде будь-який засіб для чищення стекол.