Як поводитися з грошима.

Нерідко буває так, що грошей не вистачає навіть при високих заробітках. У різних сім'ях з одними і тими ж доходами грошові надходження витрачаються зовсім по-різному - одні постійно роблять придбання, інші - ледве-ледве зводять кінці з кінцями. Чому так трапляється? А тому, що гроші люблять рахунок і правильне поводження.
Інструкція
1
Всім, хто бажає навчитися правильно поводитися з грошима , необхідно взяти на замітку кілька фінансових правил - враховувати всі надходження, займатися плануванням і аналізувати статті витрат.
2
Почніть з ведення домашньої бухгалтерії. Заведіть окрему зошит або комп'ютерну сторінку, куди ви будете заносити всі свої витрати. З часом у вас відпаде потреба у веденні подібного обліку, але ви вже будете знати, як скоротити витрати. Наприклад, можна купувати продукти раз на тиждень або ж зменшити витрати на мобільний зв'язок, якщо ця стаття витрат дуже велика.
3
В сімейному бюджеті виділіть головні і другорядні витрати. Зазвичай головними можуть стати комунальні платежі, харчування, покупка одягу, витрати на дітей та на підтримку здоров'я. А відпочинок і розваги можуть відійти на другий план. При непередбачених витратах намагайтеся урізати в першу чергу другорядні трати.
4
Не забувайте щомісяця відкладати певну частину заробітку. Так ви зможете накопичити на солідні покупки. У разі, якщо ваші витрати великі і немає можливості відкладати, переглянете свої потреби. Можливо, не все, що ви купуєте, необхідно.
5
Намагайтеся не брати в борг. Розраховувати в фінансовому світі необхідно тільки на себе. Не сподівайтеся на те, що повернете позичену суму в майбутньому.
6
Читайте спеціальну літературу, підвищуйте свій рівень фінансової грамотності. Саме знання можуть стати умовою для збільшення бюджету в майбутньому. Створіть свій алгоритм удачі, спробуйте збільшити свої доходи. Ніколи не говорите собі, що не можете заробити грошей на навчання, на квартиру, на машину. Спілкуйтеся серед успішних людей, переймайте у них досвід.
7
Не впадайте в залежність від грошей. Гроші повинні працювати на вас, а не ви на них.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=679M4pSAdIw