Як налаштувати распредвал. Як налаштувати верхню мертву точку в мопеді dino.

Правильна робота газорозподільного механізму надзвичайно важлива для двигуна. Чітко встановлені фази відкриття і закриття впускних випускних клапанів дає можливість збільшити потужність мотора і його економічність. Дану процедуру можна виконати самостійно, не вдаючись до послуг СТО.
Вам знадобиться
  • - індикатор установки ВМТ годинникового типу.
Інструкція
1
Відрегулюйте теплові зазори, згідно рекомендації виробника. Зазвичай вони складають на впускному клапані - 0,15 - 0,2, на випускному - 0,2 - 0,3. Потім виставте фази. Для цього проверніть распредвал таким чином, щоб другий або сьомий кулачек стали набігати на штовхач, припустимо, це буде останній. Виставте його і 8-й штовхач однаково натисненими. Встановіть на мотор індикатор годинникового типу і упріть його ніжку в сьомий штовхач. Підведіть поршень першого циліндра у ВМТ. Робіть це акуратно, щоб він не вперся в клапан. При правильній установці ВМТ - це не відбудеться. Накиньте ремінь ГРМ і натягніть його.
2
Проверните двигун за храповик. Піймайте момент, коли сьомий штовхач почне рухатися вниз. При торканні сьомим кулачком штовхача, в цей момент стрілка індикатора прийде в рух, припиніть обертання. Зауважте маркером даний момент на маховику через оглядове вікно. Мітку поставте навпроти прорізи верхньої мертвої точки. Знову прокручивайте колінвал, при цьому вважайте кількість зубців на маховику до ВМТ, допустимо це 12. Запам'ятайте його.
3
Зупиніть колінвал в ВМТ 1-го циліндра і переставте індикатор на восьмий штовхач, якщо стояв до цього на другому - переставте на перший. Плавно прокручивайте двигун по ходу обертання і зауважте момент зупинки штовхача, в цей момент стрілка індикатора припинить рухатися. Зауважте це маркером на маховику і порахуйте скільки зубців після ВМТ до цієї мітки, припустимо 6. Потім складіть 12 + 6 = 18 і розділіть навпіл, вийде число 9.
4
Поверніться назад до ВМТ. Індикатор в цей момент встановлений на восьмому толкателе, добийтеся щоб штовхач повністю зупинився після верхньої мертвої точки на дев'ятому зубі маховика. Для цього підведіть його на маховику після ВМТ, обертаючи коленвал за годинниковою стрілкою. Послабте кріплення зсувний шестерінки і повільно обертаючи распредвал добийтеся повної зупинки восьмого штовхача, в цей момент стрілка індикатора перестане рухатися вгору. Перевірте, щоб початок відкриття впуску це був дев'ятий зуб до ВМТ, а закінчення закриття випуску - дев'ятий зуб після ВМТ. Якщо маховик у вас полегшений і ризики ВМТ не видно, індикатор поставте в отвір свічки і всю операцію зробіть, як написано вище.
Зверніть увагу
Як Налаштувати Распредвал На 16кл Моторі. Для початку трохи з теорії. Всі параметри распредвала ми будемо міряти кутовий заходом, так як саме кути і визначають часи відкриття клапана в різних фазах роботи ДВС. Отже, ситуація-распредвал встановлений на ДВС і його параметри нам невідомі.
Корисна порада
Регулювання клапанів ваз, насправді грає не меншу роль у тюнінгу распредвала. Встановити спортивний распредвал і налаштувати клапана - ось правильний підхід до тюнінгу двигуна. Якщо ваші клапана будуть підніматися і закриватися однаково, ваш новий спорт розподільний вал не дасть очікуваних результатів.