Як спаяти джек. Як спаяти jack 3.5 мм папа-папа.

У багатьох електронних пристроях використовується мініатюрний роз'єм TRS, званий зазвичай « джек » (jack). Він являє собою уніфікований штекер для «аудіо» або «стерео». Існує кілька модифікацій такого штекера, що мають різні розміри, але кожен « джек » складається з наконечника, кільця і гільзи. Ремонт або монтаж штекера цього типу має деякі особливості.
Вам знадобиться
  • - роз'єм типу «джек»;
  • - паяльник потужністю 25-40 Вт;
  • - флюс;
  • - припой;
  • - швейна нитка.
Інструкція
1
Огляньте роз'єм. У деяких недорогих « джек ов» майданчики, призначені для пайки, мають нікелеве покриття. Для пайки такого роз'єму каніфоль та інші флюси на її основі непридатні. Якщо вам не вдасться підібрати активний флюс, тоді просто зчистіть гострим ножем покриття з майданчика і залудити її.
2
Підберіть відповідний за розміром кабель для з'єднання з роз'ємом. Враховуйте при цьому, що в більшості випадків товстий екранований кабель не підійде, оскільки під захисним ковпачком « джек а» мало місця.
3
Перед тим як приступити до пайки, укоротите провід, утворений попередньо скрученими жилами екрануючого проводу, щоб запобігти його замикання на лівий канал.
4
На дроти надіньте захисні трубки і припаяйте дроти до відповідних контактів роз'єму. Посуньте захисні трубки на контакти роз'єму.
5
Після цього припаяйте загальний провід до гнізда. Враховуючи розміри роз'єму, заздалегідь підготуйте жало паяльника, злегка Заузе його при необхідності напилком. Технологія пайки роз'єму практично нічим не відрізняється від технології з'єднання за допомогою пайки будь-яких інших деталей. Додаткова умова - припой може бути будь-яким, крім легкоплавких припоїв, наприклад, сплавів Вуда.
6
Вставте кабель в кріпильний елемент. Щоб надійно закріпити кабель, щільно намотайте на нього 8-10 витків міцної швейної нитки. Тепер, притримуючи однією рукою кінці нитки, за допомогою паяльника нанесіть краплю розігрітій каніфолі на витки. Не слід кріпити нитка вузлом, оскільки це послабить з'єднання.
7
Підігніть контакти лівого і правого каналів всередину конструкції. Прикрутите захисний ковпачок. Монтаж « джек а» на цьому можна вважати закінченим. Перевірте працездатність роз'єму, вставивши його у відповідне гніздо електронного пристрою.