Як налаштувати згладжування.

В операційній системі Microsoft Windows передбачена функція ClearType, за допомогою якої можна налаштувати якість відображення написів на екрані монітора, зробити їх чіткими, згладити краї екранних шрифтів. Ефект від використання даної функції більш помітний на рідкокристалічних моніторах.
Інструкція
1
Щоб налаштувати згладжування шрифтів, через меню «Пуск» викличте «Панель управління». У категорії «Оформлення і теми» виберіть значок «Екран» або будь-яке з наведених у списку завдань. Якщо ваша «Панель управління» має класичний вигляд, виберіть значок «Екран» відразу. Відкриється діалогове вікно «Властивості: Екран».
2
Якщо ви не бачите на своєму екрані кнопку «Пуск», значить, у вас прихована «Панель завдань». Щоб зробити її видимою, підведіть курсор миші до нижнього краю екрану і почекайте секунду-дві, - панель спливе. Натискання на клавішу Windows (клавіша з прапором Windows) на клавіатурі також зробить «Панель завдань» видимою.
3
Інший спосіб виклику діалогового вікна «Властивості: Екран»: клікніть в будь-якому вільному від файлів і папок місці робочого столу правою кнопкою миші. У випадаючому меню виберіть команду «Властивості», якшо по ній лівою кнопкою миші.
4
У діалоговому вікні перейдіть на вкладку «Оформлення» та натисніть на кнопку «Ефекти», розташовану в правому нижньому кутку вікна. Встановіть маркер в поле «Застосовувати наступний метод згладжування екранних шрифтів». У випадаючому списку, розташованому трохи нижче, виберіть метод - звичайний або ClearType.
5
Натисніть на кнопку ОК у вікні «Ефекти», - воно закриється. У вікні «Властивості: Екран» натисніть на кнопку «Застосувати», щоб зберегти нові параметри. Дочекайтеся, поки система застосує нові налаштування. Закрийте вікно властивостей, натиснувши на кнопку ОК внизу вікна або на значок Х в правому верхньому куті вікна.
6
В Windows XP не належать інструменти та параметри ClearType з налаштування контрастності. Тим не менш, користувачеві вони доступні. Щоб увімкнути або вимкнути ClearType або налаштувати контрастність, зайдіть на веб-вузол за адресою: http://www.microsoft.com/typography/cleartype/cleartypeactivate.htm.
Щоб текст, що виводиться на екран, був приємний для очей, в операційній системі Windows застосовується згладжування шрифтів. Але деякі жертвують красою шрифту на користь збільшення продуктивності операційної системи. Саме з цієї причини ці користувачі ПК відключають згладжування шрифтів.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер з операційною системою Windows 7.
Інструкція
1
Відкрийте панель управління і у вкладці виберіть іконку «Система». Клацніть по ней.В вікні, виберіть «Додаткові параметри системи».
2
У розділі «Швидкодія» клікніть по кнопці «Параметри».
3
У вкладці, «Візуальні ефекти» приберіть галочку, що стоїть на пункті «Згладжувати нерівності екранних шрифтів».
4
Підтвердіть необхідність відключення опції «Згладжування нерівності екранних шрифтів», натиснувши «ОК», а потім «Застосувати».
5
Виконайте настройку системних шрифтів. Для цього в «Панелі управління» оберіть іконку «Персоналізація», потім клацніть на «Колір та оформлення вікон» і виберіть «Додаткові параметри оформлення».
6
У вкладці, слід відрегулювати шрифт, встановивши Tahoma, і його розмір, вибравши 8. Всі зміни вносите лише в нижнє поле, залишаючи верхнє без зміни. У розділі «Кнопки управління вікном» встановіть розмір шрифту. А після підтвердіть пророблені операції, натиснувши «ОК».
Зверніть увагу
Пам'ятайте: відключення опції «Згладжування нерівності екранних шрифтів» призведе до занадто швидкої стомлюваності очей при роботі на ПК.
Корисна порада
Опція «Згладжування нерівності екранних шрифтів» особливо важлива для користувачів ноутбуків і десктопів з LCD монітором. Особливість LCD екрана полягає в тому, що звичайні шрифти, що виводяться на дисплей монітора, мають занадто чіткі грані, з цієї причини кілька погіршується читаність тексту з екрану. Для поліпшення читаності тексту в операційній системі Windows використана технологія згладжування шрифтів ClearType. Опція «Згладжування нерівності екранних шрифтів» налаштована автоматично і включена за замовчуванням. Якщо настройки, виконані в автоматичному режимі, в недостатній мірі враховують потреби користувача, то потрібні параметри ClearType можуть бути задані вручну.