Як висушити швидко масляну фарбу.

Той, хто коли-небудь фарбував підлоги, знає, що кращою фарби, ніж масляна, для цього не придумано. Вона красива, гладка, блищить, та ще й недорога. Одне погано - сохне довго. Втім, є способи прискорити і цей процес.
Інструкція
1
Швидкість висихання олійної фарби більше залежить від зовнішніх чинників, температури навколишнього середовища, вологості, освітленості, а також від її рецептури. Фарба застигає не через випаровування з неї вологи (там її й немає), а через окислення масляної плівки. Тому, щоб прискорити процес висихання олійної фарби, необхідно прискорити процес взаємодії фарби з киснем повітря.
2
Щоб прискорити утворення стійкої масляної плівки, нанесіть фарбу валиком або пензлем на попередньо підготовлену поверхню тонким шаром. Фарба сохне приблизно 24 години. При необхідності, непрокрасов або нерівномірному покритті повторіть процедуру.
3
Прискорити окисні процеси в плівці олійної фарби може її нагрів. Наприклад, багато початківці художники сушать свої картини на батареях центрального опалення. Але це окремий випадок. Просто поставте в приміщення, де є тільки що пофарбовані олійною фарбою поверхні калорифер або обігрівач. До речі, нагрівання олійної фарби підвищує її міцність і стійкість до впливу лугів, простіше кажучи, мила. Єдине застереження - не залишайте нагрівальні пристрої без нагляду, щоб не трапилася пожежа.
4
Існують і хімічні способи прискорити сушку масляних фарб. Це додавання в фарбу так званих сиккативов - прискорювачів сушки. Додайте їх в невеликій кількості (відповідно до інструкції на упаковці) в банку з фарбою і ретельно перемішайте. Сикативи дозволяють висушувати забарвлені поверхні значно швидше і не впливають на якість олійної фарби. Взагалі, як радять фахівці, перш ніж купити масляну фарбу , прочитайте все, що написано на її упаковці. Гарна олійна фарба містить не менше 10 компонентів.
Зверніть увагу
Олійні фарби - це суміш фарбувальних пігментів, наповнювачів і оліф, що готуються з натуральних олій, або їх штучних замінників. Олійні фарби застосовують для фарбування дерев'яних і металевих поверхонь, стін, дахів, підлог. При фарбуванні плівка фарби оберігає поверхню від проникнення вологи, пара. Тому металеві труби і конструкції будівель часто фарбують олійними фарбами, підбираючи колір в тон основному відтінку приміщення.