Як розрахувати кількість цементу. Як розрахувати обсяг розчину для стяжки.

Купити рівно стільки, скільки потрібно - не менше й не більше - означає проявити розумну економічність. Особливо, якщо справа стосується такого матеріалу, як цемент, якій протипоказано довге зберігання через його гігроскопічності. Може статися, що, відкривши через деякий час мішок, ви замість м'якої дрібнодисперсного фракції виявите твердий камінь. Як розрахувати точну кількість цементу, яке може знадобитися для укладання стяжки, заливки фундаменту або штукатурки стін?
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - лінійка або рулетка.
Інструкція
1
Оберіть марку розчину, який підходить для того виду робіт, які ви збираєтеся виконувати. Залежно від характеру виконуваної роботи може вимагатися розчин (піщано-цементний, бетонний, шлакоцементні та ін.) Різної міцності (марки). Зокрема: - для стяжок підлоги застосовують розчин марок М200 - М300; - для кладки стін з цегли або блоків - М50 - М100; - для виготовлення шлакоблоків - М35 - М50; - Для виготовлення керамзитних блоків - М50 - М100; - для штукатурення стін будинку - М50 - М100; - для фундаментів - бетонний розчин М 200 - М 300.
2
Визначте марку цементу, який буде потрібно для забезпечення необхідної марки розчину. Для піщано-цементних розчинів марка цементу повинна приблизно в два-три рази перевершувати проектну марку розчину. Якщо вам потрібен розчин марки М200, ви повинні придбати цемент марки М400 або М500. Для відливання блоків з пористого бетону (шлакобетона, керамзитобетону та ін.) Марка цементу повинна перевершувати марку розчину в 6-8 разів. Так для отримання пористого бетону марки М50 вам знадобиться цемент М300 або М400.
3
Підрахуйте необхідний обсяг розчину. Для стяжки підлоги, настінного штукатурки, фундаменту та інших подібний монолітних споруд з бетону необхідний обсяг підраховується множенням відповідних параметрів (товщини, довжини, ширини) один на одного. Необхідну кількість розчину для цегляної кладки приймається 0,2 - 0,25 м? на 1 м? кладки, для зведення стін з блоків стандартного розміру - 0,05 м? розчину на 1 м? кладки.
4
Відшукайте в інтернеті рецептуру для приготування розчину потрібної вам марки з використанням певної марки цементу (крок 2). Найбільш широко застосовуваним є цемент М400. З його використанням можна приготувати розчини самого широкого призначення. Зокрема, для приготування 1 м ?: - керамзитобетону М75 знадобиться 250 кг цементу М400; - шлакобетона М50 - 200 кг; - Бетону М300 для фундаменту - 380 кг; - піщано-цементного штукатурного або розчину кладки М100 - 340 кг.
5
Виходячи з необхідного об'єму розчину (крок 3) і кількості цементу, необхідного для приготування 1 м? розчину (крок 4), підрахуйте кількість цементу, яке вам знадобиться. Наприклад, якщо потрібно скласти гараж з цегли, обсяг стін якого становить 10 м ?, необхідну кількість цементу розраховується наступним чином: 10 * 0,25 * 340 = 850 кг, де: - 10 - обсяг цегляної кладки в м?; - 0, 25 - витрата розчину на 1 м? кладки в м?; - 340 - кількість цементу, необхідний на приготування 1-го м? розчину в кг.
Корисна порада
Купуючи цемент, потрібно мати на увазі, що міцність розчину, приготованого з нього, зменшується пропорційно терміну зберігання сполучного. Якщо ви використовуєте лежаний цемент, його кількість в розчині має бути збільшено в порівнянні з рекомендуемим.На міцність розчину впливає і якість піску. Наведені у всіх джерелах дані по витраті цементу припускають використання піску середньої крупності. Якщо застосовується пісок дрібнозернистої фракції, витрата цементу повинен бути збільшений.