Як провести групове співбесіду.

Групове співбесіду проводиться після первинного відсіву претендентів. Його мета - закриття вакансії. Підходить при масовому підборі, наприклад, продавців і менеджерів по роботі з клієнтами. Тобто тих співробітників, від яких не вимагають особливого освіти і великого досвіду роботи. Такий метод підбору персоналу економить час і дає можливість оцінити поведінку кандидатів в стресових ситуаціях і в колективі. Групове співбесіду може проводити як один менеджер з персоналу, так і кілька інтерв'юерів. Можна задіяти зацікавлених співробітників компанії.
Інструкція
1
Визначтеся з кількістю учасників з обох сторін. Ідеальна кількість кандидатів - від 4 до 10. Більша їх число занадто затягне процес співбесіди. З боку компанії, крім менеджера з персоналу, можуть брати участь також зацікавлені співробітники - керівники підрозділів, фахівець з навчання та ін. Це допоможе об'єктивно і всебічно оцінити кожного з кандидатів.
2
Розподіліть ролі між інтерв'юерами, якщо їх декілька. Найчастіше, веде співбесіду один співробітник, а решта включаються в разі виникнення додаткових питань або іншої необхідності.
3
Підготуйте цікавлять. Пам'ятайте, що кандидати будуть відповідати на них в присутності багатьох незнайомих йому людей. Тому питання повинні бути виключно етичними і коректними. Не торкайтесь, наприклад, особистому житті здобувача і причин його звільнення з попереднього місця роботи. Це ви повинні з'ясовувати тільки в ході індивідуальної бесіди.
4
Визначте параметри оцінки кандидатів. На їх базі підготуйте загальний документ, в якому ви будете фіксувати результати проведення зборів.
5
Складіть докладний сценарій співбесіди. Основа сценарію завжди приблизно одна - інтерактивне спілкування, самопрезентація і рольова гра. Визначте час, відвідних на кожен етап і конкретні завдання для кандидатів.
6
Оповістіть кандидатів про місце і час проведення процедури відбору.
7
Почніть співбесіду з позначення його мети. Розкажіть про порядок проведення зборів і побажайте всім успішного проходження відбору.
8
Інтерактивне спілкування. Дізнатися, що знають про організацію кандидати, чому хочуть в ній працювати. Розкажіть про компанії самі, дайте відповідь на запитання.
9
Повідомте основні вимоги роботодавця, переваги вакансії, її негативні сторони (якщо вони існують). Не варто перебільшувати або недоговорювати
10
Самопрезентація. Запропонуйте кожному з претендентів обґрунтувати причини, за якими саме його кандидатура підходить більше за інших. Заздалегідь обговоріть, скільки часу дається кожному кандидату на «виступ».
11
Рольова гра. Змоделюйте ту ситуацію, з якою майбутній співробітник зіткнеться на роботі. Це може бути продаж чого-небудь, спілкування з клієнтом call-центру та ін., В залежності від діяльності організації. Розділіть групу навпіл і запропонуйте виступити в двох протилежних ролях (покупець-продавець, оператор-абонент).
12
Якщо пропонована вакансія увазі маєток навичок роботи в команді, дайте загальне завдання всім учасникам. Можна запропонувати спільно скласти список 10 якостей «успішного продавця 2099», наприклад. Це дасть можливість визначити лідерські якості кандидатів, модель поведінки в колективі.
13
Спостерігайте за ходом виконання завдань, вносите необхідні позначки.
14
Після закінчення зустрічі подякуйте всіх учасників. Донесіть до відома кандидатів, яким чином і коли вони будуть сповіщені про прийняте рішення.
15
Вам залишилося тепер тільки закрити вакансію підходящою кандидатурою, виявленої в результаті співбесіди.
Зверніть увагу
Чи не висловлюйте оціночні судження в ході співбесіди.
Корисна порада
Звертайтеся до кандидатів по імені-по отчеству.Перед початком співбесіди створіть доброзичливу атмосферу, розташуйте до себе учасників.