Як опалити цех.

Вибір та облаштування системи теплопостачання виробничих цехів на підприємствах є непростим завданням. Це обумовлено особливостями конструкції цехів , специфікою технологічних процесів і обладнання. Істотним критерієм при опаленні кожного цеху служить також дотримання нормативів по пожежної безпеки та санітарних норм. Крім того, при опаленні цехи слід враховувати економічність відповідних систем, прямо впливає на собівартість продукції.
Інструкція
1
Перш ніж встановлювати в цеху систему опалення, зробіть теплотехнічні розрахунки, щоб з'ясувати, скільки теплової енергії буде потрібно для підтримки необхідної температури в даному приміщенні. При розрахунку враховуйте розмір цехів ого приміщення, кліматичні умови місцевості, розташування будівлі відносно рози вітрів і, зрозуміло, технологічні вимоги до теплового режиму. Для середньої смуги Росії розрахункова теплова потужність системи опалення для цеху об'ємом 170 тис. Куб. м. складе близько 2 МВт.
2
Для опалення цехів зазначеного обсягу і вище обладнайте на підприємстві власну міні-котельню. Це дозволить оперативно регулювати температуру повітря в приміщеннях і скоротити витрати на теплопостачання, що практично недосяжно в умовах централізованого опалення, наприклад, від ТЕЦ.
3
При дуже великих обсягах цехів их приміщень використовуйте повітряне опалення. В цьому випадку повітря нагрівається на водяному калорифері або теплогенераторі, а потім по воздуховодам направляється в опалювальну зону. По приміщенню нагріте повітря поширюється, як правило, у вигляді направлених струменів від вентиляторів. Найпоширеніший теплової агрегат, в якому реалізований даний принцип - теплова гармата, яку при необхідності можна переміщати по цеху. В умовах спеціальних виробництв (наприклад, хімічних) цей тип опалення є єдино дозволеним.
4
Для точнішої та адресної подачі тепла в конкретні зони цехів ого приміщення використовуйте водяне опалення. Для цього знадобиться обладнати котел (теплогенератор), систему трубопроводів і радіаторів. Нагрівається в казані вода проганяється насосом через систему труб і віддає тепло в радіаторах. Передбачте двотрубну систему розводки і терморегулятори - це дозволить регулювати температуру в кожному конкретному опалювальному приладі.
5
Якщо ви плануєте ще більше знизити витрати на опалення цеху і підвищити можливості регуляції системи опалення, використовуйте так зване променисте опалення. При такому типі опалення безпосередньо над обігрівається зоною розташовуються випромінювачі інфрачервоного спектра. Такі системи усувають ефект нераціонального перегріву верхньої частини цеху.
6
При всій різноманітності технічних можливостей для опалення цехів вибір конкретного способу здійснюйте, виходячи з умов виробництва і заздалегідь прорахованою економічної вигоди. В деяких випадках доцільніше використовувати змішані види опалення. Такі комбіновані схеми особливо хороші в умовах великих цехів , в яких потрібні різні умови опалення, зумовлені технологічними особливостями виробництва.
При зведенні великих виробничих приміщень необхідно підходити до справи з урахуванням особливостей конкретного виробництва. Так, вимоги до цеху з виготовлення кондитерських виробів повинні відрізнятися від вимог, що пред'являються до пристрою цеху по виробництву швейних виробів або виробів з каменю. Будівництво цехів - відповідальний і серйозний процес, що вимагає відповідного досвіду і обладнання.
Інструкція
1
Підготуйте інструменти та обладнання, необхідні для будівельних і монтажних робіт. Незалежно від матеріалу, з якого будуть зроблені стіни споруди, вам будуть потрібні точні вимірювальні прилади, наприклад, лазерний будівельний рівень або багатофункціональний пристрій (нівелір). Закуповувати машини і складне будівельне обладнання немає необхідності - їх можна взяти в оренду на час будівництва.
2
Виберіть матеріал для будівлі цеху. Як правило, при будівництві виробничих споруд використовуються конструкції з бетонних блоків або металу. В деяких випадках зручно використовувати легкий оцинкований сталевий профіль. В якості даху використовуйте звичайні плити або металеві листи. Віконні отвори зробіть просторими і широкими, щоб в приміщення потрапляло якомога більше світла.
3
Продумайте і розрахуйте пристрій системи вентиляції. Це один їх відповідальних моментів при будівництві цеху. Незалежно від того, чи буде в цеху проводитися хімічна обробка шкіряних виробів або обробка металів різанням, приміщення має добре провітрюватися.
4
Визначте, яким буде освітлення цеху. Крім природного, знадобиться влаштувати систему штучного освітлення. Воно повинно бути як загальним, так і місцевим, наближеним до робочих місць. Від рівня освітленості залежатиме в тому числі і працездатність учасників виробничого процесу, а значить, і продуктивність праці.
5
Передбачите в приміщеннях цеху гладкий, рівний і міцний підлогу, особливо, якщо в цеху передбачається встановити важке обладнання. Якщо за технологією виробництва передбачається використовувати воду, передбачте невеликий ухил і відводи для зливу технічної води. На підготовлений підлогу встановіть підкладки під агрегати і верстати.
6
Стіни повинні бути оброблені в строгому і функціональному стилі. Не використовуйте при облицюванні стін легкогорючі матеріали, включаючи фарби. Єдине, що повинно розташовуватися на стінах - виробничі інструкції і плакати з техніки безпеки.
7
Для зберігання виробничих матеріалів та інструменту передбачте окремі комори, доступ в які повинні мати лише ті працівники, хто безпосередньо бере участь у виробничому процесі.
8
Обладнайте цех засобами пожежогасіння. Знадобиться ящик з піском, вогнегасники, відра, сокири та лопати.