Як виправити блискавку. Як зробити замок на кофті.

Кожному з нас знайома така ситуація, коли на одязі або взуття зрадницьки перестає нормально функціонувати блискавка. Незважаючи на це, застібку можна полагодити самостійно за допомогою підручних засобів і без звернення до фахівця.
Вам знадобиться
  • застібка-блискавка, молоток, плоскогубці, спирт, каніфоль, графітовий грифель, стеаринова свічка, волосінь, голка, гидрофобная мастило, шматочок несолоного свинячого сала, шматок дроту або листового заліза, канцелярська скріпка, машинна голка, клей БФ-6.
Інструкція
1
Якщо застібка-блискавка починає розходитися, тоді можна це виправити за допомогою молотка і плоскогубців. Для цього простукаєте молотком з внутрішньої і зовнішньої сторони по всій довжині блискавки, тільки робіть це не надто сильно, щоб не пошкодити виріб. Після цього слід плоскогубцями зменшити зазор в замку між його верхньою і нижньою частиною. Також допоможе відновити працездатність блискавки розчин каніфолі в спирті, яким потрібно добре змастити по всій довжині застібку. Через пару годин повторіть операцію, і замок буде як новий.
2
У тому випадку якщо замок ходить занадто туго, тоді його слід натерти стеаринової свічкою або графітовим грифелем. Після цієї процедури працездатність блискавки помітно покращиться, так як ці засоби добре грають роль мастила. Застібки на одязі, а особливо на взуття погано переносять вогкість, яка скорочує їх термін служби. Для того щоб блискавка відмінно працювала, потрібно періодично проводити по ній шматочком несолоного свинячого сала. Також можна використовувати гидрофобную мастило, яка захистить виріб від вогкості.
3
Не обов'язково нести в ремонт річ, застібка-блискавка в якій втратила кілька зубчиків. Ситуацію можна виправити самостійно, всього лише озброївшись голкою і жилкою. На місці відсутності прошийте волосінню відсутні зубці, кілька разів поспіль продевая голку в одне і те ж місце, поки не утвориться необхідні деталі. Цей спосіб також придасться в тому випадку, якщо блискавка не має верхніх упор і через це бігунок виходить через верх застібки. На місце упорів можна поставити шматочки дроту або листового заліза, які потрібно за допомогою пассатижей надійно закріпити.
4
Машинна голка допоможе пришити застібку, якщо вона відокремилася від матер'яної основи. Спосіб особливо незамінний в тому випадку, якщо вам потрібен ремонт блискавки в важкодоступному місці, так як прокол машинної голкою відбувається тільки з одного боку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MfedlJSZzZY
Зверніть увагу
Якщо поради щодо виправлення роботи блискавки вам не допомогли, тоді слід звернутися в найближчу майстерню, де вам замінять стару застібку нової.
Корисна порада
У тому випадку якщо поламався бігунок, тоді його потрібно замінити. Тільки уважно підберіть його розмір в отделефурнітури.Чтоби блискавка на одязі служила якомога довше, її текстильну частину потрібно змастити клеєм БФ-6.Если бігунок позбувся свого язичка, тоді це можна легко виправити, замінивши його звичайної канцелярською скріпкою.