Як відремонтувати свч.

СВЧ-піч - зручна в усіх відношеннях річ. Однак, як будь-яка побутова техніка, вона може перестати бути працездатною з різних причин. Це один з приладів, які ламаються завдяки неправильному з ним зверненням. Тим не менш, самостійно провести нескладний ремонт СВЧ можна у себе вдома, не вдаючись до послуг майстерень.
Вам знадобиться
  • - Викрутка;
  • - запобіжник;
  • - клей.
Інструкція
1
З'ясуйте, що стало об'єктом несправності вашої СВЧ-печі. Пам'ятайте, що не кожну проблему можна вирішити самостійно, не звертаючись до майстерні. Ви зможете самі відремонтувати піч, якщо причиною несправності стала слюдяная прокладка, яка закриває вихід хвилеводу і частина металевого корпусу в районі свого розташування. Також самостійно можна замінити що вийшов з ладу, в результаті замикання, мережевий запобіжник (коли піч не включається).
2
Візьміть викрутку Philips і відкрутите гвинти, які тримають кришку корпусу печі. Зніміть кришку, тепер вам доступна електрична схема. Знайдіть плату мережевого фільтра (до неї підходить шнур живлення), на ній знаходиться мережевий запобіжник.
3
Вийміть згорілий запобіжник і прочитайте на його корпусі наявні там дані. Візьміть запобіжник з такими ж параметрами і вставте його на місце старого. Закрийте кришку і закрутіть гвинти.
4
Відкрийте дверцята СВЧ-печі і уважно огляньте робочу камеру. Зверніть увагу на праву стінку (на ній знаходиться слюдяная прокладка). Якщо ви бачите сліди часткового руйнування прокладки і темні сліди горіння, беріться за справу.
5
Акуратно зніміть слюдяну прокладку. Для цього вийміть пластмасові штифти, що кріплять до корпусу прокладку (її верхні кути). Штифтів буде два або чотири, залежно від моделі вашої НВЧ.
6
Намагаючись не пошкодити прокладку, гарненько очистіть її від різних відкладень і жиру. Використовуйте для цього спирт або інші спеціальні засоби. Пройдіться також по області всередині хвилеводу і на вході в камеру. Закінчивши чистку, покрийте фарбою в колір корпусу місце, де корпус обгорів.
7
Відновіть область слюдяною прокладки, якщо з якихось причин, не можете її зараз замінити. Накладіть з двох сторін заплатки зі шматків слюди і приклейте їх універсальним клеєм (типу «Момент»). Однак це може послужити лише тимчасовим заходом і прокладку краще замінити.
8
Досконально очистіть робочу камеру і протріть її поверхню насухо. Поставте на місце слюдяну прокладку і перевірте СВЧ-піч на працездатність. Увімкніть піч в електричну розетку, в разі вірно виконаних вами дій, повинен загорітися її індикатор.
9
Тепер перевірте працездатність магнетрона і належне функціонування слюдяною прокладки. Встановіть таймер на мінімальне значення і включіть піч на нагрівання. Не завантажуйте в камеру печі будь-які продукти! Коли СВЧ-піч пропрацює відведений мінімум, спробуйте нагріти що-небудь (склянку води).
Зверніть увагу
Ніколи не кладіть у камеру НВЧ-печі металеві предмети, фольгу і подібні матеріали!
Корисна порада
Витирайте камеру для приготування їжі від жиру та інших випарів кожен раз, як ви користуєтеся піччю.