Як передбачити погоду за народними прикметами.

Народні прикмети з'являлися завдяки спостережливості наших предків. Передбачити погоду на кілька годин вперед зараз може будь-яка людина, знайомий з основними прикметами.
Інструкція
1
Природа сама дає людині інформацію про те, які зміни з нею відбудуться найближчим часом. Необхідно уважно стежити за небом, Сонцем, Місяцем. Наприклад, непогожу погоду пророкують когтевідние хмари, круги біля Місяця і Сонця.
2
Птахи, тварини і рослини найкраще своєю поведінкою повідомляють про сюрпризи, які може піднести погода найближчим часом. Так деякі рослини, наприклад, кульбаба, не розкривають квітка з ранку. Це відбувається в дні, коли до вечора збереться дощик. А горобина вже восени повідомляє про сніжної і морозної зими великою кількістю ягід на гілках. Якщо в першій декаді жовтня листя дуба і берези не повністю опало, то сніг цього року буде пізній, а зима - холодною. Багато звірів йдуть у більш теплі і багаті їжею краю, коли ще з літа відчувають, що зима буде люта і голодна.
3
Комахи теж прекрасно пророкують погоду . Мурашині купи восени високі - зима буде суворою. Пізньої осені з'явилися комарі - зима тепла передбачається. Багато ос влітку - до суворої зими.
4
Звірі, птахи і риби прекрасно відчувають, коли буде стихійне лихо. Так багато домашні тварини попереджають своїх господарів про цунамі або землетрус і рятують життя людям. Якщо ваш вихованець виривається з дому і намагається відвести вас за собою, то варто прислухатися до цього знаку і довіритися йому.
5
Багато народні прикмети пов'язані з християнськими святами. Наприклад, якщо Різдво Христове випадає на вівторок, то зима буде сніжна, весна - з великою кількістю дощів, літо - сухе, а восени урожай убогий буде. Але при цьому бджоли великою кількістю меду порадують. Свято випав на середу - зима буде тепла, весна - суха, літо - спекотне, а осінь - урожайна. Різдво Христове в четвер - зима буде з відлигами, навесні і влітку буде прохолодно, осінь мізерна на урожай. В п'ятницю Різдво говорить про довгої зими, вітряної весни, дощовому літі і врожайною осені. Випадає свято на суботу - холодна зима, дощові весна і літо, а також суха, неродючий осінь. Недільне Різдво Христове віщує дуже теплу зиму, дощову весну, сухе літо і рясну осінь. Свято в понеділок - зима холодна, літо і осінь дощові, осінь рясна.
Пророцтва погоди - справа складна навіть для професійних метеорологів, до чиїх послуг точне обладнання та супутникові дані. Однак наші предки справлялися з прогнозуванням змін у погоді без ареометрів і геостаціонарних супутників. Деякі прикмети не втратили актуальності дотепер.
Інструкція
1
Народні прикмети можна розділити на дві великі групи. В першу потраплять фізичні та біологічні явища, з'ясовно пов'язані зі зміною погоди, наприклад, поява інею на деревах взимку свідчить про швидке потепління. До другої групи прийме відносяться ті, які засновані лише на багаторічних спостереженнях предків: вересневий грім, наприклад, вважається передвісником теплої осені. Природно, що метеорологи зі скептицизмом ставляться до другої групи прийме, в той же час не принижуючи значення спостережень з першої групи. Народні прикмети бувають як короткостроковими - обіцяє швидке негода, заморозки або потепління, так і довготривалими, які роблять прогноз на період цілого сезону або навіть роки.
2
Про збереження гарної погоди можна з упевненістю говорити, якщо протягом доби майже немає вітру з незначним посиленням днем і постійною зміною напрямку. Якщо небо з самого ранку чисте, до полудня з'являються купчасті хмари, зникаючі до вечора. Роса, що утворюється на траві після заходу, теж свідчить про те, що хороша погода не зміниться. До цих же прикметами відносяться піднімається вертикальним стовпом дим, високо літаючі птахи, стрекотливі цвіркуни.
3
Зрозуміти, що погода зіпсується, можна по остающимся до ночі купчастих хмар, червоні заходи, відсутності роси і нічного туману. Крім того, про швидке погіршення погоди каже невеликий перепад денної і нічної температур, не стихаючий до ночі вітер, низько стелеться дим від багаття або труб.
4
Грядущий дощ можна передбачити по перисті хмари, великій кількості хмар на заході, посиленню вітру до вечора. Якщо сонце вранці і на заході забарвлене в багряний колір, це теж говорить про швидке настання дощової погоди. Теплішає вночі повітря теж практично гарантує наближається дощ.
5
Про те, що дощ скоро скінчиться, можна дізнатися за ослаблого вітрі, розпадаються покрову хмар, і, як не дивно, завдяки похолодання після зливи на кілька годин, яке означає проходження холодного фронту і швидке поліпшення погоди.
Зверніть увагу
Деякі народні прикмети втратили свою актуальність через багатовікових змін клімату.
Корисна порада
Збираючись передбачати погоду, робіть висновки не тільки на підставі прийме, але і за допомогою метеорологічних прогнозів для більшої точності.