Як зістарити модель.

Реалістичність військово-історичної моделі багато в чому залежить від того, наскільки правильно вона состарена. Мета майстра - додати машині: військовому автомобілю, танку, кораблю, літаку - вид реально використалася, що брала участь в бойових діях. Правильний підхід - для кожної конкретної моделі придумати «легенду»: коли вона вироблена, скільки часу експлуатувалася, в яких умовах. Така «легенда» зорієнтує вас в тому, яку ступінь зношеності надати моделі.
Вам знадобиться
 • - шматочок поролону;
 • - тонка пензлик;
 • - пассатижи;
 • - паяльник;
 • - стоматологічний бур;
 • - модельна шпаклівка;
 • - наждачний папір;
 • - змивки;
 • - емаль кольору "іржа";
 • - біла, сіра, зелена фарби;
 • - ватяні палички.
Інструкція
1
Насамперед, відобразите ушкодження, які машина могла отримати в процесі звичайної експлуатації. У бойових машин найбільше схильні до пошкоджень тонкостінні деталі: крила, інструментальні ящики, багажники, бризковики. Якщо це необхідно, за допомогою наждачного паперу зробіть деталь тонше, а потім акуратно деформуйте її. Вм'ятини виконуються твердим, але не гострим предметом. Зігнутості формуються за допомогою пассатижей.
2
Пробоїни від снарядів зробіть за допомогою паяльника. Зверніть увагу, що для отримання реалістичною пробоїни паяльник потрібно тримати паралельно робочому столу, а не перпендикулярно поверхні моделі. Вм'ятини виконайте стоматологічним буром. Діяти їм потрібно акуратно, щоб не виконати наскрізний отвір. Розплавлений метал навколо пробоїн і вм'ятин зімітуйте за допомогою модельної шпаклівки.
3
Створіть ефект линялій фарби. Для цього до базового кольору додайте 10-15% білої фарби і нанесіть на пофарбовану модель. Поверхня при цьому зафарбовуйте нерівномірно, зосередьтеся на тих ділянках моделі, які найбільше мали б піддаватися впливу сонячних променів (виступаючі деталі й горизонтальні поверхні).
4
Подряпини та сколи виконайте коричневою фарбою. Маленький шматочок поролоновою губки занурте в фарбу, відіжміть або іншим способом приберіть надлишки фарби, а потім акуратно торкайтеся губкою до моделі в тих місцях, де потрібна показати відколи. Тією ж фарбою вже за допомогою тонкого пензлика нанесіть цятки, що зображують відколи, в тих місцях, де це необхідно, наприклад, по периметру деталі. Цятки, нанесені за допомогою губки, розташовуються хаотично і тому виглядають дуже природно, а відколи, намальовані пензликом, розташовуються там, де вам потрібно. Належний ефект створює саме поєднання цих двох прийомів.
5
Застарілі забруднення зімітуйте за допомогою змивки темно-коричневого, темно-сірого або чорного кольору. Смивкой заповніть всі канавки і западини на моделі. Для більшої виразності використовуйте змивку двох кольорів, наприклад, темно-коричневу для канавок і чорну для виділення дрібних деталей. Надлишки змивки прибирайте ватною паличкою.
6
Для створення ефекту іржі використовуйте спеціальну емаль (випускається різними виробниками). Працюйте в техніці «сухої кисті». Врахуйте, що на боєздатної техніці іржі не може бути занадто багато.
7
Сліди від брудної мастила виконайте щільною смивкой чорного кольору, в яку додайте трохи сірої та зеленої фарби.
Корисна порада
По можливості вивчіть зовнішній вигляд справжніх бойових машин (по фотографіях в Інтернеті, по виставковим експозиціям), це дуже допоможе вам у роботі.