Як заварювати хвощ.

Хвощ - це багаторічна рослина з сімейства хвощових. У народній медицині використовується надземна частина лікарської рослини у вигляді відварів, настоїв і настоянок для лікування різних захворювань пов'язаних з серцевою недостатністю, для поліпшення водно-сольового обміну, при зовнішніх і внутрішніх кровотечах, злоякісних новоутвореннях, сечокам'яної хвороби.
Вам знадобиться
  • - суху сировину хвоща польового;
  • - термос;
  • - кипляча вода;
  • - столова ложка;
  • - сито або марля;
  • - медичний спирт;
  • - ємність з темного скла.
Інструкція
1
Використовуйте хвощ в якості діуретичного засобу, при серцевих і ниркових набряках, для лікування і профілактики простудних захворювань і вірусних інфекцій, для профілактики і лікування каменів і піску в нирках. Також раціонально використовувати настій або відвар хвоща при харчових отруєннях, отруєннях солями важких металів, при алкогольних і наркотичних інтоксикаціях.
2
Для лікування сечокам'яної хвороби приготуйте настій хвоща польового. Для цього візьміть 1 столову ложку подрібненого сухого сировини, залийте половиною літра окропу, настоюйте протягом 1 години, процідіть, відіжміть, приймайте по 2 столових ложки 3 рази на день, незалежно від прийому їжі. Проводьте курс лікування протягом трьох місяців.
3
Для лікування ангіни, аденоїдів, хронічного нежитю, приготуйте настій з хвоща. Для цього помістіть 3 столові ложки сухої сировини в термос, залийте 1 літром окропу, настоюйте протягом 5:00, процідіть, відіжміть, полощіть теплим розчином горло або промивайте ніс. Курс лікування може бути тривалим.
4
Для лікування онкологічних захворювань, туберкульозу, внутрішніх кровотеч, плевриту, дизентерії, порушень обміну речовин, приготуйте відвар хвоща. Для цього насипте 2 столові ложки сухої сировини в ємність, залийте окропом в обсязі 750 мл, готуйте на паровій бані протягом 30 хвилин, процідіть, відіжміть, доведіть відвар до початкового об'єму. Приймайте по 3 столових ложки 4 рази на день через 1 годину після їжі. Продовжуйте курс лікування протягом 2-3 місяців.
5
Щоб приготувати настоянку з хвоща, помістіть 1 кг сухої подрібненої сировини в ємність з темного скла, залийте одним літром медичного спирту, поставте в темне прохолодне місце на 30 днів. Через зазначений час процідіть настоянку, розлийте по стерильним пляшках з темного скла, зберігайте в холодильнику. Приймайте по 20 крапель, розведених в 100 мл води, 4 рази на день протягом 2 місяців. Настоянку ви можете приймати при всіх захворюваннях, при яких застосовується настій і відвар.
Корисна порада
Не забувайте, що прийом хвоща може викликати алергічні реакції. Також його прийом не рекомендується при індивідуальній непереносимості.