Як кидати ласо.

З усіх видів метальних снарядів ласо (аркан, Лариат) користується, мабуть, найбільшою популярністю. Це не в останню чергу пов'язано з тим, що ласо - неодмінний атрибут американських ковбоїв, чиїми подвигами захоплюються любителі вестернів. Однак уміння управлятися з цією мотузкою, що має на кінці петлю, не так просто дається, як може здатися недосвідченому спостерігачеві. Щоб точно накинути ласо навколо мети, потрібна неабияка вправність та тренування.
Вам знадобиться
  • - мотузкова або волосяна лісу.
Інструкція
1
Ознайомтеся з пристроєм ласо . Зазвичай цей метальний снаряд виготовляють з мотузяною або волосяний леси (каната), на кінці якої виконується петля, пропущена через вільний вузол і здатна затягуватися. Довжина мотузки коливається в межах 15-20 м.
2
Візьміть ласо в праву руку і витягніть через вузол на його кінці приблизно півтора-два метра мотузки, щоб можна було виконати петлю (коло). Накладіть долоню лівої руки на вузол, через який проходить мотузка, щоб вузол знаходився між вказівним і середнім пальцями, а продовження мотузки розташовувалося на зігнутих безіменному пальці і мізинці. Продовження мотузки повинна бути звернена в сторону від накидаються.
3
Тепер візьміться за мотузку правою рукою поблизу вузла і витягніть через нього ще два кола у вигляді петель, намагаючись, щоб ці петлі були розміром менше першого. Друга і третя петлі збираються правою рукою одночасно з утриманням в цій руці першої петлі. Опустіть вузол по колу мотузки, на якому він лежав.
4
Перекладіть долоню правої руки з верхнього боку ласо на нижню, щоб долоня була направлена пальцями вгору. Покладіть круги на долоню, а лівою рукою перехопите мотузку і намотайте її на долоню правої руки (від себе). Накладіть на праву руку 6-10 кіл, а залишок мотузки зберіть в круги в ліву руку (довжина вільної частини ласо визначається відстанню до цілі). Кінець мотузки утримуйте мізинцем і безіменним пальцем лівої руки; для міцного утримання кінець підводиться під ступню ноги або прикріплюється до сідла коня.
5
При підготовці ласо до кидка звертайте увагу на те, щоб мотузка не скручується при збиранні в кільця, а лягала рівними колами.
6
Щоб накинути ласо , розташуйтеся до об'єкта (цілі) в півоберта. Накидається ласо правою рукою. Кидайте снаряд помахом руки справа вперед. Коли петля буде кинута, то круги, зібрані в лівій руці, розпускаються.
7
Спочатку потренуйтеся в накиданні ласо на кілки, стовпчики та інші нерухомі об'єкти. Після декількох десятків кидків зазвичай виробляється деякий навик і вправність. При накидання ласо на людей і тварин намагайтеся накинути петлю на голову, не допускаючи сповзання петлі вниз, на тулуб і ноги. Накинувши петлю, тягніть мотузку назад, щоб затягнути снаряд.
Зверніть увагу
Відомий також інший спосіб накидання ласо, коли петлю, виконану на кінці жорсткої мотузки, розкручують над головою у вигляді кола великого діаметра, після чого різким рухом посилають на ціль. Такий спосіб роботи з ласо вимагає значно більшої вправності і більш поширений при проведенні видовищних заходів, які є частиною історичних культур Мексики та Сполучених Штатів Америки.