Як малювати композицію.

Художня композиція означає со-розташування. Щоб художник зміг втілити свій художній задум і досягти найвищої виразності свого твору, він користується спеціальними композиційними прінціпамі.Как ж новачкові побудувати композицію пейзажу?
Вам знадобиться
  • 1 Олівець - 2М-4М; 1 лист А2 з папки для акварелі, м'який ластик білого кольору, кисті з натуральною щетиною від №1 до №7; фарби акварельні або гуашеві.
Інструкція
1
Кожен художник, щоб висловити ідею твору, зазвичай намагається дотримуватися гармонію елементів картини або основи композіціі.Прежде ніж починати малювати картину, виберіть для неї формат. Формат буває прямокутний, квадратний, круглий, овальний, багатокутний, а так само вертикальний і горизонтальний.
2
Перед початком промальовування деталей картини, враховуйте, що симетрія зробить композицію врівноваженою. Симетричність є каркасом або скелетом картини, на основі якого формується вся композиція. Тобто уявіть рейки, що йдуть вдалину. Це буде маленька точка з поступово розширюються лініями. Всі предмети в межах цього простору будуть виглядати на картині відповідно. Намітьте олівцем сітку роботи, відповідно до якої буде будуватися вся композиція.
3
У пейзажі, як правило, обов'язково присутній лінія горизонту, яка ділить картину на дві або три нерівні частини. Тобто віддається верховенство неба або ландшафту. Якщо зробите ці частини рівними, вони будуть обидві претендувати на першість у композиції. Всі предмети, зображені вдалині, малюйте меншими за розміром і не настільки яскравими за кольором. Аналогічно предмети, розташовані поблизу, будуть більше, виразніше за формою і яскравіше за кольором.
4
Почніть з начерку олівцем. Наметове каркасні лінії полотна, прорисуйте найголовніший предмет композиції. Це центральна пляма картини буде в ній домінувати. Воно може бути зображено як на дальньому плані, так і на ближньому, в центрі або з краю.
5
Решта другорядні предмети намалюйте як додаток до головного, щоб вони були підпорядковані домінанті або, супідрядні, один одному підводили погляд до центрального смисловому плямі картини. Це створить відчуття цілісності роботи.
6
Розфарбовуючи свою картину, враховуйте, що головний фокус картини повинен бути контрастно виділено. Слідкуйте за тим, щоб при поєднанні світлотіней, контрасту і кольору не загубилася цілісність сприйняття композиції картини. Можна зробити висновок, що ознаки композиції - це врівноваженість, цілісність і підпорядкованість другорядних предметів головного.
Зверніть увагу
Художники зазвичай використовують наступний прийом: наближені предмети розфарбовують теплими тонами, а віддалені - холодними.
Корисна порада
Для любителів дуже підходять акварельні та гуашеві фарби. Для своєї картини слід вибрати тільки один вид, оскільки кожна фарба має свої свойства.Гуашь - щільна, зручна для виправлення похибок в цвете.Акварель - прозора, добре контактує з водою.