Як розвинути моторику пальців. Як навчити дитину сідати самостійно.

У головному мозку людини мовні центри розташовані поблизу від центрів, що відповідають за рух пальців рук. Саме тому хороший розвиток дрібної моторики надає сприятливу дію на розвиток мовних навичок, а також мислення і кмітливість. Нижче наведені деякі ігри, спрямовані на те, щоб допомогти не зовсім вмілим ручкам стати «очманілими».
Інструкція
1
Надайте малюкові можливість грати зі всілякими предметами, різними за розміром, формою, фактурою і т.д. Як правило, діти самі знаходять необхідні для гри коробочки, пластикові пляшки, палички, шматочки тканини, паперу та інші «дидактичні посібники». Крім того, в будь-якому магазині іграшок продаються найрізноманітніші пристосування, спрямовані на розвиток моторики, починаючи від м'яких книжок з гладкими, дзвенячими, що шелестять, оксамитовими нашивками і різними виступаючими елементами, і закінчуючи міні майданчиком для ігор.
2
Необхідно навчати дитину переливати водичку з більш вузькою посуду в ширшу і навпаки. Можна також допомагати йому набирати воду з-під крана в чашечку або ручками (ситечком) виловлювати плаваючі в ванночці дрібні предмети. Звичайно, краще показати йому цю гру під час купання, щоб він не намочив одяг. Існують спеціальні заводні іграшки для ванни: плаваючі крабики, рибки, рачки і т.д., які в очах малюків ще більш приваблива здобич.
3
Для розвитку моторики пальців дозвольте дитині частіше грати з сипучими матеріалами. В літній час для цих цілей можна використовувати саму звичайну пісочницю. Покажіть йому скільки всіляких дій можна виробляти з піском: насипайте його руками або совочком в різні за формою відерця, пересипайте з однієї руки в іншу, просівають, ліпіть пасочки, нехай він руйнує їхні, пробує виготовляти власні.
4
Замість пісочниці можна використовувати для ігор крупу. Бажано варіювати різновид крупи, щоб малюку не набридла гра. Пересипайте її з одного посуду в інший, забирайте ложкою або совочком, завантажуйте вантажівку, перевозите, вивантажуйте. Якщо дитина намагається розкуштувати крупу - замініть її на сіль. Жоден малюк не стане їсти сіль, спробувавши її одного разу.
5
Розвивайте дрібну моторику рук дитини за допомогою ігор з намистинами, гудзиками, макаронами, квасолину і т.д. При цьому, обов'язково стежте за малюком, інакше він може проковтнути що-небудь або засунути в носик, фантазії і цікавості їм не позичати. Ігри приблизно ті ж, що з крупою. Можна також зробити невеликий отвір в картонній коробочці з кришкою і показати, як проштовхувати туди намистини, розкладати їх по осередках для яєць. Одним словом, ухіщряются, як можете.
Корисна порада
Сьогодні ставлення до пісочниці стало неоднозначним. Все педіатри в один голос твердять, що пісочниця є самим підступним розповсюджувачем всіляких бактерій. Причина в тому, що крім діток, в пісочниці люблять «бавитися» кішечки, і собачки. Здоровий глузд в цьому, звичайно, є. Але якщо ви все ж вирішили зводити туди малюка - не дозволяйте дегустувати пісок! Як тільки це відбудеться в перший раз - відразу зберіть всі іграшки і покиньте ігрову площадку. Вам необхідно саме емоційно продемонструвати ваше розлад з приводу того, що він зробив, і пояснити на словах, що так чинити не можна. Поверніться назад, якщо малюк дуже припрошує вас, але попередньо укладіть з ним договір про те, що він більше не вчинить так. Якщо ж повториться те ж саме - виведіть його з пісочниці і не повертайтеся туди пару днів. Проходячи повз майданчика, нагадуйте йому, що вам шкода, але ви не можете там грати, тому що він їсть пісок. Потім спробуйте ще раз, незабаром він все зрозуміє і перестане пробувати пісок на смак.