Як звільнити com порти.

Найчастіше при виконанні тих чи інших операцій з підключеними до комп'ютера пристроями у нас на екрані з'являється повідомлення про збої в роботі com-порту. Це пов'язано з особливостями інтерфейсу підключення пристрою.
Вам знадобиться
  • - викрутка.
Інструкція
1
Для того щоб звільнити com-порт від приєднаних до нього пристроїв та обладнання, переверніть комп'ютер і на задній його стінці знайдіть два великих роз'єму, через які підключаються старі моделі принтерів, сканерів, телефонів і так далі. Один з них виглядає трохи менше другого, однак теж при цьому є послідовним комунікативним портом.
2
Відкрутіть шурупи, що утримують штекер проводу пристрою, підключеного до комп'ютера. Акуратно витягніть його із гнізда, після цього ваш com-порт буде вільний для підключення до нього нових пристроїв.
3
Якщо ви отримали системне повідомлення, в якому йдеться про системну помилку, пов'язаної з використанням com-порту, перевірте з'єднання кабелю, його стан і встановлене програмне забезпечення. Також перевірте, чи встановлені драйвера на вашу материнську плату.
4
Для цього відкрийте меню установки і видалення програм в панелі управління вашим комп'ютером і знайдіть у списку потрібне вам програмне забезпечення. Якщо виникне необхідність, поновіть його або виконайте переустановку, скачавши оновлену версію з офіційного сайту.
5
Якщо на екран виводиться повідомлення про те, що com-порт зайнятий тим чи іншим обладнанням або програмним забезпеченням, відкрийте властивості комп'ютера. У вікні відкрийте вкладку, що відповідає за конфігурацію устаткування. Натисніть на диспетчер пристроїв і в списку видаліть віртуальні порти , залишивши тільки фізичні.
6
Виконайте перезавантаження комп'ютера. Таке можливо в тих випадках, коли драйвер пристрою створює самостійно без вашої участі нові порти , тому в системі вони відображаються як зайняті додатком. Періодично виконуйте їх видалення з диспетчера, це допоможе вам уникнути раптових проблем в роботі пристроїв, підключених через com-порт.
Зверніть увагу
Робота з використанням com-портів займає набагато більше часу, ніж з USB.