Як прибрати збиток.

Нікому не секрет, що податкові органи всіляко борються зі збитковими компаніями. Якщо підприємство показало збиток у податковій декларації, то воно сміливо може очікувати виїзної перевірки та нарахування різних штрафних санкцій. У зв'язку з цим, багато компаній, погоджуючись з вимогами податківців, штучно знімають частину витрат і відображають, таким чином, у декларації прибуток. Дані дії призводять до податкових втрат, тому варто скористатися іншими способами коригування звітності.
Інструкція
1
Розподіліть частину витрат на кілька періодів. До таких витрат належать: витрати на покупку комп'ютерних програм, витраті на оплату послуг з отримання ліцензій; орендні платежі. Компанія має право списати одноразово дані витрати, але краще все ж прибрати збиток , провівши їх облік в майбутніх періодах.
2
Маніпулюйте датою підписання актів. Пам'ятайте, що згідно п.2 ст.272 Податкового кодексу РФ, дохід або витрата відображається в податковому обліку за датою підписання акта виконання робіт або послуг. У зв'язку з цим, якщо підприємство виступає в ролі замовника, то йому вигідно підписати акт в майбутньому році, щоб таким чином знизити свій збиток . Якщо компанія є виконавцем послуг і робіт, то для підвищення прибутковості необхідно прискорити дату підписання акта. Також можна використовувати акти для етапів виконання роботи, що дозволить відобразити у податковій декларації тільки частину отриманого прибутку чи збитку.
3
Перенесіть нарахування річних бонусів на майбутній рік. В кінці року багатьом працівникам підприємства нараховується певна сума премії. Видайте наказ про нарахування даних сум на початку наступного року, а не в кінці поточного. Це дозволить прибрати частину збитку з податкової декларації. Аналогічна процедура проводиться і з зовнішніми контрагентами, яким за умовами договору виплачується щорічно певна сума премії за виконання робіт. Поміняйте умови договору і перенесіть нарахування бонусу на початок наступного року.
4
Проведіть інвентаризацію всіх боргів. Згідно п.18 ст.250 Податкового кодексу РФ, збільште прибуток компанії за рахунок списання кредиторської заборгованості, яка відбивається на внереалізованних доходи. Це не призводить до податкових втрат, так як дані суми рано чи пізно були б включені до складу доходів підприємства. У плані дебіторської заборгованості необхідно затягнути процес списання. Згідно із законодавством для відображення даних боргів необхідний відповідний наказ від керівника організації, підписання якого можна відкласти на майбутній рік.