Як навчитися слухати музику. Як навчити дитину слухати музику.

На світі не так вже й багато людей, у яких зовсім не було б музичного слуху. Але не всіх з дитинства вчать слухати музику . Потрапивши в компанію, де решта учасників постійно слухають музику , бувають на концертах, обговорюють нові записи і порівнюють різні виконання одного і того ж твору, навіть недосвідчений у музичному мистецтві новачок можна спробувати розібратися, чим же захоплюються інші. Для цього треба в першу чергу навчитися слухати.
Вам знадобиться
  • - записи музичних творів різних жанрів, у тому числі для дітей.
  • - плеєр;
  • - комп'ютер з колонками і програвачем;
  • - Інтернет.
Інструкція
1
Підберіть записи. Дайте спокій твори-одноденки, якими переповнені музичні магазини та Інтернет. Підберіть підходящу класику, стару естраду, народну музику . Може бути, коли-небудь вам сподобається і джаз, але для його сприйняття необхідна деяка підготовка, тому залиште його на майбутнє. Якщо ви не знаєте, що вибрати для першого прослуховування, проконсультуйтеся з викладачем музлітератури в найближчій музичній школі. Можна попитати і в Інтернеті. Форумів і блогів, присвячених різних музичних напрямків, у «всесвітній павутині» чимало, і бажаючі допомогти починаючому доброю порадою там завжди знайдуться.
2
Почніть з класичних творів для дітей. Існує чимало збірників п'єс для дітей. Як правило, вони й випускаються окремими альбомами. «Дитячі альбоми» Чайковського і Хачатуряна, «Картинки з виставки» Мусоргського, «Альбом для юнацтва» Шумана можуть вам дуже допомогти. Кожна п'єса в них має назву, що дозволяє представити сюжет. Знайдіть різні варіанти цих п'єс. Наприклад, «Дитячий альбом» Чайковського та «Картинки з виставки» Мусоргського досить популярні як в фортепіанному, так і в оркестровому варіанті.
3
Виділіть для прослуховування час. Найкраще це робити ввечері, коли всі справи вже зроблено і ніщо не відволікає. Сядьте в крісло або на диван. Поставте запис невеликої п'єси і послухайте її від початку до кінця. Почати краще з однієї п'єси. Можна прослухати її в декількох варіантах. Наприклад, взявши той же «Дитячий альбом» у виконанні різних піаністів, спробуйте визначити, чим же одне виконання відрізняється від іншого. Потім порівняйте фортепіанне виконання з оркестровим.
4
Прослухайте кілька вокальних творів. Багато оперні співаки виконують і академічну музику , і народні пісні. Почніть з народних. Знайдіть різні варіанти виконання - наприклад, оперним співаком і фолк-групою. Прослухайте їх і порівняйте. Поступово переходите до більш довгим і складним творам.
5
Слухайте твори, що не мають конкретних назв. Пошукайте інформацію про жанрах і стилях. Прочитайте, що таке ноктюрн, соната, прелюдія і т. Д. Знайдіть твори одного і того ж жанру, написані різними композиторами. Прослухайте і постарайтеся визначити, в яку епоху написано той чи інший твір і які характерні риси свого часу воно відображає.
6
Відвідуйте концерти. Якщо ви раніше не захоплювалися класикою, то до першого походу в філармонію потрібно підготуватися. В афішах зазвичай вказується програма. Виберіть ту, де є хоча б кілька знайомих вам творів. Дуже корисно трохи дізнатися і про виконавця. Пошукайте його сайт в Інтернеті. Можливо, там опиняться і деякі записи.
Зверніть увагу
Бажано, щоб апаратура, на якій ви слухаєте записи, була гарної якості.