Як скласти меню банкету. Як скласти меню на стіл.

Організація банкету - справа дуже відповідальна. Потрібно врахувати смаки запрошених, можливості господарів, привід, за яким організовується торжество. Щоб сервірувати рясний стіл, але не набувати зайвих продуктів, необхідно заздалегідь скласти меню майбутнього банкету .
Інструкція
1
Оцініть склад запрошених. Від цього може залежати концепція майбутнього столу. Гості старшого віку напевно віддадуть перевагу класичні страви, а до екзотики поставляться насторожено. Молоді, навпаки, сподобаються модні новинки. Якщо серед запрошених будуть діти, врахуйте, що багатьох страв вони просто не їдять. Можливо, для них варто організувати окремий стіл.
2
Складаючи меню, пам'ятайте, що одному гостю, в середньому, цілком достатньо 150 г холодних закусок, не більше 100 г гарячих, по 50 г м'ясної та рибної нарізки, 250 г гарячого (включаючи гарнір), 150 г десерту. Розрахуйте і кількість хліба - не більше 3 шматочків на кожну персону.
3
Не забудьте про напої. Для банкету будуть потрібні фруктові соки або морси, мінеральна вода (краще двох видів - з газом і без). На кожну персону потрібно не більше 500 мл безалкогольних напоїв. Що стосується алкоголю, закладіть в кошторис по 300-500 мл міцних напоїв на кожного чоловіка і така ж кількість вина - на жінку. Для торжества буде потрібно і шампанське з розрахунку 1 пляшка на 4 людини.
4
Приступайте до підбору страв для святкового меню. Майте на увазі, що більшість людей, вибираючи між рибою та м'ясом, зупиняються на останньому. Тому хоча б одне з основних блюд повинне бути м'ясним. Більш дорогий варіант - шашлик і стейки, більш бюджетний - вироби з рубленого м'яса в соусі.
5
Вибираючи сорт м'яса, зупиніться на свинині або яловичині. Врахуйте, що баранина подобається не всім. Якщо ви хочете заощадити, віддайте перевагу птицю. Цікаво приготоване філе курки або індички виглядає на банкетному столі цілком гідно.
6
Визначившись з основною стравою, підбирайте закуски. Звичайна складова банкетного столу - холодні нарізки, м'ясні і рибні. Салати краще сервірувати не в вазах, а в тарталетках - з ними стіл виглядає нарядно. Обов'язкова деталь банкету - канапе з ікрою, воловани і пиріжки з різними начинками.
7
Велике враження справляють і гарячі закуски, наприклад, жюльени. Їх подають між холодними закусками і основною стравою.
8
Не забудьте і про спеціальні банкетні позиції - заливне в формах, запечену цілком рибу (осетрину, судака, щуку), а також молочних поросят. Такі страви в традиційній подачі - з багатою подгарніровкі, прикрашені паперовими розетками - дуже прикрашають святковий стіл.
9
Додадуть декоративності і фрукти. На банкетний стіл їх подають цілком, попередньо ретельно вимивши, натер до блиску і уклавши в вази. Нарізаними сервірують тільки лимони.
10
Як десерт підійдуть порційні (нарізані перед подачею на стіл) торти і тістечка. У теплу пору року можна подати морозиво в спеціальних креманках. Не забудьте про чай і каву. Для банкетів їх можна сервірувати на окремому чайному столі.
Корисна порада
Плануючи меню, враховуйте сезон. Для літнього торжества доведеться збільшити кількість безалкогольних напоїв і фруктів, а число м'ясних страв, навпаки, скоротити. Взимку ж можна зменшити число пляшок мінеральної воли і соків, зате додати кілька додаткових літрів алкоголю
Карта вин є не тільки обличчям бару, але і його окрасою, предметом особливої гордості. Вона повинна бути складена зі знанням справи й зі смаком. При все цьому не варто забувати про почуття міри.
Вам знадобиться
  • - знання концепції бару, його тематики;
  • - список конкуруючих барів, їх карти вин;
  • - список використовуються напоїв.
Інструкція
1
Розробіть концепцію бару, карту вин складайте, виходячи з неї. Постарайтеся «злитися» зі своїми майбутніми відвідувачами так, щоб без праці ви могли передбачити і представити їх побажання.
2
Читайте вин нимі картами запропонованими в конкуруючих закладах, чітко визначте їхні переваги й недоліки. Постарайтеся уникати в своєму меню знайдених помилок.
3
Щоб майбутнім клієнтам було зручніше здійснювати пошук, об'єднайте напої в наступні групи: міцні напої, вин а, слабоалкогольні напої, коктейлі та безалкогольні напої. Групи, що містять великий асортимент, розділіть на підгрупи - наприклад, вин а Німеччини, вин а Франції та т.д.
4
Додайте унікальне примітка щодо кожного пункту, вдамося до своєї фантазії і уяві - це привертає увагу гостей. Вкажіть перелік основних продуктів, використовуваних для приготування напою, його фортеця. В меню бару має значення не тільки назва страви, але і його зовнішній вигляд, оформлення.
5
Приділіть особливу увагу групі коктейлів та напоїв. Вона відображає атмосферу закладу. Зробіть поділ на групи базових напоїв, змішаних, міцних з класичними основами, міцних з сучасними компонентами, напоїв з екзотичними компонентами, ексклюзивних, коктейлів та безалкогольних напоїв. В меню бару важлива логіка - начините з французьких вин , потім перейдіть на аперитиви. До першої групи крім вермутів і класичних аперитивів віднесіть міцні спиртні напої, такі як джин, текілу, віскі, горілку, збуджуючі апетит. Потім розташуйте діжестіви - коньяк, бренді, лікери. Якщо у вашому барі коктейлі становлять основу попиту, то приділіть їм основне місце, а вин а і решта напої помістіть в кінці. Вкажіть об'єм кожного напою і його вартість.
6
Вкажіть також способи оплати прийнятих у вас в барі, контактну інформацію для замовлення столів, систему штрафів, якщо така є.
7
Меню і карту вин обов'язково повинні підписати директор і головний бухгалтер закладу.
Зверніть увагу
Карта вин повинна бути максимально зрозумілою і ясною клієнту.
Корисна порада
Пам'ятайте, словосполучення short drink (шот дрінк) і long drink (лонг дрінк) відносяться до міжнародного мови барів і не переводяться ніде в світі.