Як описати картину художника. Як навчиться описати картину.

Коли мальовниче полотно великого художника справляє на вас сильне враження, ви прагнете поділитися емоціями, розповісти про нього близьким людям. Щоб бути правильно зрозумілим, вам потрібно описати картину докладно, дотримуючись певного плану розповіді.
Інструкція
1
Згадайте і розкажіть те, що ви знаєте про життя і творчість художника . Коротко охарактеризуйте історичну епоху й особливо його рідної країни. Вкажіть основні віхи життєвого шляху живописця, його творчі досягнення та особливий внесок у розвиток мистецтва. Перерахуйте найбільш відомі роботи майстра.
2
Позначте жанр картини, відзначте техніку виконання та інші художні особливості картини. Уточніть, наскільки вона типова для конкретного художника . Можливо, ви хочете розповісти про єдиний автопортреті у творчій біографії ілюстратора казок.
3
Розкажіть про сюжет картини. Коротко сформулюйте її основну тему, то, чому вона присвячена. Відзначте, чи пов'язана картина з певними історичними подіями, чи є вона продовженням якої-небудь значущої теми у творчості художника , чи викликає вона асоціації з літературними джерелами. Визначте, що саме прагнув висловити живописець.
4
Проаналізуйте особливості композиції картини. Зверніть особливу увагу на те, що зображено на передньому плані і на те, що віднесено автором на задній план. Детально опишіть різні деталі: кількість персонажів картини, їх пози, емоції, наявність головних і другорядних дійових осіб, їх взаємодія між собою. Розкажіть, наскільки детально прописаний загальний фон картини, чи введені додаткові деталі для підтримки основної думки.
5
Проведіть зв'язок між сюжетом і кольоровою гамою картини, подумайте, якого ефекту хотів досягти художник, використовуючи саме ці тони. Не залишайте без уваги те, як художник розставив на полотні світлові акценти.
6
Охарактеризуйте нововведення, застосовані художником в цій картині. Тут мова може йти і про сюжетних конструкціях, що не мають аналогів у сучасників, і про нюанси художньої манери автора.
7
Висловіть своє власне враження від картини. Поясніть, чим саме вона вас торкнулася, на які думки наштовхнула, які спогади та асоціації викликала. Якщо ваша думка не збігається з реакцією критиків, поясніть, чому ви сприйняли дану картину так, а не інакше.