Як перевірити com port. Як перевірити сом порт.

Іноді при діагностиці комп'ютера потрібна перевірити COM-порт. Існує два варіанти перевірки. Перший варіант полягає в перевірці за допомогою миші з відповідним інтерфейсом, другий - у використанні спеціальної програми CheckIt.
Інструкція
1
Для перевірки порту першим варіантом буде потрібно миша з COM-інтерфейсом. Підключіть її до комп'ютера, і якщо вона працює - можна сказати, що COM-порт частково справний. Така перевірка не є точною, так як можна перевірити тільки 4 з 8 сигнальних ліній.
2
Перевірка за допомогою програми CheckIt є більш надійною. Для цього вам буде потрібно тестова заглушка. Придбайте її в комп'ютерному магазині або зробіть самостійно. Для цього візьміть дріт з інтерфейсом COM і запаяти сигнальні лінії таким чином: споюєте разом дроти 2 і 3, дроти 7 і 8, а також дроти 1, 4, 6, 9.
3
Перевірка здійснюватиметься в режимі DOS. Для цього буде потрібно завантажувальний диск, на якій розташовуватиметься програма CheckIt. Вставте в дисковод комп'ютера чисту дискету. Потім за допомогою провідника відкрийте «Мій комп'ютер» і клікніть правою кнопкою миші по ярлику дискети - «Диск 3,5 (А)». Із списку виберіть пункт «Форматувати», після чого поставте галочку напроти пункту «Створення завантажувального диска MS-DOS». Після закінчення процесу форматування скопіюйте на дискету програму CheckIt.
4
Підключіть до COM-порту тестову заглушку. Перезавантажте комп'ютер і під час його включення виберіть в BIOS завантаження з дискети (floppy). Вставте створену дискету в дисковод, після процесу завантаження введіть a: \ checkit.exe.
5
Після появи вікна програми два рази натисніть клавішу Enter, далі виберіть Tests -> Serial Ports і вкажіть номер COM-порту, який ви перевіряєте. За допомогою натискання відповідної клавіші підтвердіть наявність тестової заглушки. Дочекайтеся закінчення процесу. Якщо після перевірки програма видасть помилку, значить COM-порт є несправним. Якщо програма помилок не видає - тест пройшов успішно, і COM-порт справний.