Як розставити торгівельне обладнання.

Підготовка до відкриття магазину завжди супроводжується безліччю важливих питань, правильність рішення яких дозволяє максимально збільшити прибутковість магазину. Одним з таких визначальних моментів є правильність розстановки торгового обладнання.
Вам знадобиться
  • - торгове обладнання;
  • - приміщення магазину.
Інструкція
1
Важливу роль в організації процесу роботи магазину грає правильно підібране і розташоване торгове обладнання . По-перше, воно служить для грамотного розміщення продукції, необхідного для залучення уваги покупців. Друге - це значне спрощення роботи продавців. По-третє, своєрідна декоративна функція. Сектор ринку, який займає продаж торгівельного обладнання та пропозиції щодо оформлення торгового залу, досить насичений. Так що вибирати є з чого.
2
Різний асортимент пропонованих до продажу товарів і різний формат магазинів припускають різні види торговельного обладнання і його компонування. При укладанні договору на поставку обраного вами для свого магазину устаткування, зверніть увагу на деякі загальні маркетингові підходи до його розстановці.
3
Для початку визначтеся з спрямованістю реалізованого товару: продуктовий магазин або промтоварний. Після цього виберіть систему роботи: магазин самообслуговування (до речі, ця система забезпечує більшу продуктивність праці і, в кінцевому підсумку, прибутковість магазину) або традиційний магазин з продавцем за прилавком. Відштовхуючись від цих рішень, приступайте до планування способу розстановки торгового обладнання.
4
Для магазину самообслуговування основним принципом виберіть вільний доступ відвідувачів до всіх товарів, розміщене обладнання (стелажі та інше) повинно добре проглядатися, не захаращувати зал і забезпечувати вільне переміщення покупців по магазину. При цьому проконтролюйте, щоб не створювалося відчуття складу.
5
При виборі способу розміщення обладнання в магазині, де обслуговування покупців відбувається за прилавком, зверніть більшу увагу на можливість продавця максимально швидко дістатися до замовленого товару і повну викладку (вітрини) для зручного огляду асортименту покупцями.
6
Велика увага приділити взаємному розташуванню секцій, при купівлі будь-якого товару в поле зору покупця повинна потрапляти супутня продукція.
Зверніть увагу
Вітрини з товаром повсякденного попиту розташовуйте в глибині залу - поки покупець до них добереться, він зможе зробити ще ряд стихійних покупок з асортименту товарів, вітрини з якими розташовані ближче до виходу.
Корисна порада
Намагайтеся не використовувати дуже високі стелажі, так як видимість в торговому залі обмежується, та й товар з верхніх полиць все одно не привертає уваги покупців.