Як виховувати і годувати цуценя.

При появі в будинку цуценя у господарів, як правило, виникає дуже багато питань по догляду за новим членом сім'ї. Слід знати, що основні принципи виховання та годування цуценят однакові для всіх малюків, не залежно від їх породи.
Інструкція
1
Виховання цуценя починається з моменту його появи в будинку. Дайте малюкові ім'я і завжди використовуйте його при спілкуванні з собакою.
2
Виділіть цуценяті місце в будинку. Покладіть підстилку і стежте за тим, щоб спати малюк йшов саме туди. Частіше повторюйте команду «Місце», відправляючи цуценя на лежак. Не беріть малюка на ліжко.
3
Якщо ви поки не виводьте цуценя на вулицю - привчите його справляти нужду в одному, спеціально відведеному місці.
4
Намагайтеся припиняти погану поведінку відразу, як тільки помітили його прояв. Будьте послідовні у своїх вимогах і карайте цуценя за непослух. Навчіть цуценя команді «Фу».
5
Почніть поступово привчати цуценя до нашийника і повідка, одягаючи їх вдома на короткий час.
6
З першого дня появи цуценя у вашому будинку привчите його їсти з миски, розташованої на спеціальній підставці. Це необхідно для формування правильного екстер'єру. Миска повинна знаходитися на рівні грудей малюка. З ростом цуценя необхідно збільшувати висоту підставки.
7
Постеліть гумовий килимок або тканину під лапи цуценя , щоб вони не ковзали при годуванні.
8
Оберіть вид харчування. Цуценя можна годувати промисловими кормами або натуральними продуктами. Якщо ви не впевнені в тому, що можете самостійно скласти збалансований раціон для вашого вихованця - рекомендується віддати перевагу саме готовим кормів. При виборі корму звертайте увагу на рекомендації виробника.
9
Переконайтеся в тому, що обраний корм підходить цуценяті. Якщо малюк їсть із задоволенням, активний, у нього ясні очі, блискуча шерсть і оформлений стілець - корм підібраний правильно.
10
Годуйте цуценя завжди в одному, спеціально відведеному для цього, місці. Годувати малюка необхідно в один і той же час.
11
Слідкуйте за тим, щоб чиста питна вода була завжди у вільному доступі.
12
При годуванні промисловими кормами, не давайте цуценяті натуральну їжу і вітамінно-мінеральні підгодівлі - це може призвести до порушення обміну речовин. Слід пам'ятати, що собака не потребує різноманітному меню. Ваш щеня виросте здоровою, якщо буде харчуватися в певні години правильно підібраним кормом.
13
Ніколи не давайте цуценяті жирну, копчену, солону або гостру їжу, а також шоколад. Категорично забороняється давати трубчасті кістки.
14
Завжди заохочуйте хорошу поведінку цуценя .